2024. április 20., szombat

Tornyoson a gólra várnak

A Szabadkai Liga újonca csatárgondokkal küzd – A Zenta már 14 lőtt gólnál tart, ezúttal az adaiak voltak az áldozatok

I. LIGA

A 3. forduló: IMT–Dinamo 3:0, Radnički (P)–Grafičar 0:3, Kabel–Radnički (M) 1:0, Žarkovo–Dubočica 1:0, Borac–Železničar 2:1, Zemun–Jagodina 0:1, Loznica–Budućnost 0:0.

0

A következő forduló (szeptember 5-én): Dinamo–Trayal, Budućnost–Kolubara, Jagodina–Loznica, Železničar–Zemun, Dubočica–Borac, Sloga–Žarkovo, Radnički (M)–Radnički 1923, Grafičar–Kabel, IMT–Radnički (P).

I. VAJDASÁGI LIGA

A 4. forduló: 1. Maj–Radnički (N) 0:0, Becse–Feniks 3:0, Jedinstvo–Mladost 2:0, Radnički 1912–Tisza 2:1, Kozara–Dinamo 2:3, Vojvodina–Borac 0:1, Stari Grad–Sloboda 1:0, Omladinac–Sloga 3:0, Vršac–Dunav 2:0, Bácska 1901–Hajduk 2:1.

1

A következő forduló (szeptember 5-én és 6-án): Hajduk–1. Maj, Dunav–Bácska 1901, Sloga–Vršac, Sloboda–Omladinac, Borac–Stari Grad, Dinamo–Vojvodina, Tisza–Kozara, Mladost–Radnički 1912, Feniks–Jedinstvo, Radnički (N)–Becse.

VAJDASÁGI LIGA – ÉSZAK

A 3. forduló: Radnički (Z)–Vojvodina (B) 1:2, ČSK–Crvenka 3:0, Tavankut–Vrbas 3:1, Mladost (A)–Vojvodina (T) 3:0, Krila Krajine–Bácska 3:1, Mladost (T)–Njegoš 2:1, Srbobran–Obilić 5:0. A Tekstilac–Bajsa találkozót elhalasztották, a Mladost (P)–Hercegovac mérkőzésről nem érkezett jelentés.

0

A következő forduló (szeptember 2-án): Obilić–Njegoš, Bácska (P)–Mladost (T), Hercegovac–Krila Krajine, Bajsa–Mladost (P), Vojvodina (T)–Tekstilac, Vrbas–Mladost (A), Crvenka–Tavankut, Vojvodina (B)–ČSK, Srbobran–Radnički (Z).

SZABADKAI LIGA

Tornyos: Tornyos–Preporod 0:1 (0:0)

Tornyosi pálya, vezette: Vrana (Szabadka). Góllövő: Kovács a 48. percben.

Tornyos: Đorđević, Arambašić, Mezei, Tóth Horgosi, Kokrehel (Homolya G.), Nagy, Kaszás (Csehák), Barna, Karácsonyi, Homolya M. (Deák), Dér.

Preporod: Vuković, Doslov, Terzija, Ruski, Vukelić, Papdi, Srednik (Perčić), Damjanović (Tasi), Kovács, Kurušić, Grabež (Martinović).

Az újonc tornyosi csapat a harmadik mérkőzésén is gólképtelennek bizonyult. A Preporod elleni találkozón Karácsonyiék a 45. percben jártak legközelebb a gólszerzéshez, Barna jobb oldali beadásába ugyanis az egyik vendég védő olyan szerencsétlenül ért bele, hogy a labda pont befért volna a léc alá, Vuković kapus azonban látványos mozdulattal hárítani tudott. A túloldalon az újzsednikiek jóval több lehetőséget alakítottak ki: a 16. percben Srednik közeli lövését védte a hazai kapus, majd Đorđević a 31. percben Ruski jól helyezett fejesét is kipiszkálta a jobb sarokból. A 48. percben azután már a tornyosiak hálóőre is tehetetlennek bizonyult, egy bal oldali beívelés után ugyanis Kovács csúsztatott fejjel a bal felső sarokba. A tapasztaltabb vendégcsapat hat perc múlva megduplázhatta volna előnyét, Đorđević, a mérkőzés legjobbja azonban kivédte Damjanović tizenegyesét.

Zenta: Zenta–AFK 4:1 (2:0)

Népkerti stadion, vezette: Ždrnja (Újzsednik). Gólszerzők: Korać a 18. és a 35., Matić az 50., Dražić a 81., illetve Latak Á. a 76. percben.

Zenta: Tomašev, Dimić, Lovre, Bajtai, Győri, Durmiši (Đuza), Dražić, Mandić, Matić (Olajos), Korać, Živković (Drapšin).

AFK: Radojčić, Vujić (Laták A.), Pintér, Kurtešanin, Péter, Budai (Somborac), Laták Á., Morović, Miladinov, Baštovanov (Kiss), Popov (Segedinski).

Megérdemelt győzelmet aratott a zentai csapat. Az első félidőben Korać kétszer is eredményes volt, a második félidőben pedig Matić és Dražić is bevették az adaiak kapuját. A 76. percben Laták Ádám hatalmas gólt lőve megmentette a vendégek becsületét.

A 3. forduló: Radnički–Sutjeska 1:0, Zenta–AFK 4:1, Đurđin–Sloga 1:2, Jadran–Iskra 3:0, Proleter (RS)–Proleter (Nj) 4:2, Budućnost–Egység 0:1, Obilić–Napredak 0:2, Tornyos–Preporod 0:1.