2024. április 23., kedd
NBA

Ha Jokićnak megy, a Nuggetsnek megy

A második félidőben Jokić rendre megverte Gobert-t a palánk alatt (Fotó: Beta/AP)

Csak 58 percnyi játék, vagyis két hosszabbítás után dőlt el a Denver és a Utah csatája az orlandói NBA-buborékban. A jelenlegi állás alapján valószínű fogatókönyv, hogy a csapatok a rájátszás első fordulójában egymás ellen küzdenek majd, ez a tény pedig plusz súlyt adott a meccsnek. A Jazz 29:15-ös első negyeddel lépéselőnyre tett szert, a második negyed pedig semmi változást nem hozott, igaz, a Nuggets legalább nem szakadt le még jobban (49:63). A pihenőt követően aztán egy másik Nikola Jokić futott ki a parkettre: az első félidőben két pontot szerző zombori folyamatosan megverte a ligaelit védő Rody Gobert-t, szórni kezdte a kosarakat, és vezetésével a Denver a harmadik negyed végére megfelezte (79:88), végül teljesen eltüntette (105:105) hátrányát. Az első hosszabbítás végén a szerb harcolta ki az újabb ráadást (119:119), amiben a Nuggets a maga javára fordította az állást (134:132). A meccs legeredményesebb játékosa a Jazz klasszisa, Donovan Mitchell (35) volt, Jokić 30 pontig jutott.

Ismét hatalmasat alakított Luka Dončić, aki ezúttal nem kisebb ellenfél, mint a ligaelső Milwaukee ellen vezette győzelemre a Dallast. A hosszabbításban eldőlt találkozón a szlovén zseni szerezte a sikert megpecsételő kosarat, nem kevesebb, mint 19 gólpasszt osztott ki, és félelmetes 36-14-19-es statisztikai mutatóval fejezte a találkozót.

Bogdan Bogdanovićnak a Brooklyn ellen is kitartott jó dobóformája (27), de a Sacramento kikapott a Brooklyntól, amivel szinte biztosan lemondhat a playoffról.

NBA, alapszakasz: San Antonio–Utah 119:111, Memphis–Oklahoma 121:92, Brooklyn–Sacramento 119:106, Philadelphia–Orlando 108:101, New Orleans–Washington 118:107, Toronto–Boston 100:122, Portland–LA Clippers 117:122, Denver–Utah 105:105, 2 h. u. 134:132, Indiana–LA Lakers 116:111, Miami–Phoenix 112:119, Dallas–Milwaukee 119:119, h. u. 136:132.

Meghalt a C. zvezda amerikai kosarasa

Edzés közben elhunyt Michael Ojo, a belgrádi Crvena zvezda amerikai kosárlabdázója. A szerb média beszámolója szerint szívroham végzett a 27 éves centerrel. A nigériai származású Ojo 2017 óta játszott a belgrádi csapatban, amellyel szerb bajnokságot, Adria Ligát és adriai szuperkupát nyert.