Bogdan új karriercsúcsa

Bogdanović megbüntette, ha dobni hagyták (Fotó: Beta/AP)

Remek napot fogott ki a Sacramentónál Bogdan Bogdanović a New Orleans ellen, a puhakezű szerb bedobó 35 ponttal vezette diadalra (140:125) a Kingset. A rengeteg kosarat hozó első negyed után a Sac tízzel ment (49:39), amely vezetés a kisebb hullámvölgyek ellenére az utolsó dudaszóig kitartott. A Pelicans a harmadik negyed derekán tudott egyetlen kosárra (97:95) visszajönni, de innen újra Bogdanék kapták el jobban a fonalat, majd a két számjegyű különbség a felek között végig megmaradt. Bogdanović rendkívül eredményes volt közelről és távolról is, a triplavonalon túlról 6/9-cel, mezőnyből összesen 13/20-szal próbálkozott, a 35 pont pedig új karriercsúcsot jelent számára. Nemanja Bjelica 11 ponttal hozta saját átlagát. A győzelemmel a Kingsnek maradt reménye a rájátszásra.

A Denver kikapott a Portlandtől, Jokić ismét többet villogott játékszervezői, mint befejező szerepkörben, hiszen 8 ponttal és 13 gólpasszal zárt, a TrailBlazersnél Lillardnak (45) volt kiemelkedő meccse. Az utolsó negyed közepén döntetlenre állt (101:101) a Dallas a Clippersszel szemben, a Mavericks végül 15 pontos vereséget szenvedett el. Porzingis 30, Dončić 29 pontot szerzett, de a győztesnél kiegyensúlyozottabb volt a csapatteljesítmény (Leonard 29, George 24 stb.). A Milwaukee-nál Antetokounmpo és Middleton is 33 pontot szórt, de a Bucks így is csak az utolsó negyedben döntötte el a meccset a Miami ellen. A Houston a 39 pontos Harden vezetésével verte a James nélkül felálló Lakerst.

NBA, alapszakasz: Sacramento–New Orleans 140:125, Milwaukee–Miami 130:116, Phoenix–Indiana 114:99, Dallas–LA Clippers 111:126, Denver–Portland 115:125, Houston–LA Lakers 113:97.