2024. április 24., szerda
VÍZILABDA

Meggyőző favoritok

Csütörtök este a 3. kör három felsőházas mérkőzésével folytatódott a férfi vízilabda magyar kupa, a margitszigeti Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában a Szolnok a Miskolcot (17:12), az OSC a Honvédot (14:9), az FTC pedig a BVSC-t (15:10) győzte le magabiztosan.

Az első találkozón a Szolnok szép fokozatosan érvényesítette a papírformát, főként a nagyszünet után lépett el, így a végén belefért egy valamivel lazább negyed is. A Tisza-partiaknál Filip Filipović és Konarik Ákos villogott, míg a másik oldalon Biros Barnabás négy találatát emelhetjük ki. A második meccsen az esélyesebb OSC 0:1 után végig vezetett, ugyanakkor Hosnyánszky Norbertvezérletével sokáig nagyon jól tartotta magát a Honvéd, így Varga Dénes csapata végül „csak” öt góllal nyert. Az utolsó találkozón a BVSC igyekezett meglepni a Ferencvárost (2:0), amely hamar felocsúdott a kezdeti „sokkból”, az első negyed során egyenlítette, majd egy 5:0-s második etappal gyakorlatilag el is döntötte a találkozót.

Az alsóház csapatai is Budapesten küzdenek, ők szombaton és vasárnap játszanak.

Eredmények, I. csoport, 3. kör, 1. forduló: Szolnok–Miskolc 17:12, OSC–Honvéd 14:9, FTC–BVSC 15:10. Az állás: Szolnok 6 (+11), FTC 6 pont (+10), OSC 6 (+8), Vasas 3 (+14), Eger 0 (–6), BVSC 0 (–8), Honvéd 0 (–10), Miskolci 0 (–19) pont.