Három gól, három piros

A Genoa hazai pályán kiharcolta a bennmaradást (Fotó: Beta/AP)

A bennmaradásért küzdő Genoa rendkívül könnyedén, 3:0-ra legyőzte a Verona együttesét a Serie A 38., utolsó fordulójában, ezzel eldőlt, hogy a piros-kékek jövőre is a legmagasabb oszályban futballoznak majd. A hazaiak már az első félidőben eldöntötték a három pont sorsát, hiszen Sanabria duplája mellett Romero is betalált. A szünet után találat nem esett, a játékvezető viszont három piros lapot (kettőt a Genoának, egyet a Veronának) is felmutatott. Az összecsapást mindez már nem befolyásolta, s mivel a Lecce hétgólos meccsen 4:3-ra kikapott a Parmától, nem volt kérdés, hogy Davide Nicola vezetőedző legénysége az olasz élvonalban marad. A vasárnap esti mérkőzéseken az Udinese kisebb meglepetést okozott azzal, hogy minimális arányban legyőzte a Sassuolót. A 2019/2020-as szezon utolsó bajnoki meccsén a Bologna és a Torino játszottt – tét nélkül – 1:1-es döntetlent.

A Serie A-ból jövőre a BL-ben a Juventus, az Inter, az Atalanta és a Lazio indulhat, míg a Roma és a Milan az Európa-ligában versenyez.

Olasz bajnokság, az utolsó fordulóban: SPAL–Fiorentina 1:3, Bologna–Torino 1:1, Genoa–Verona 3:0, Lecce–Parma 3:4, Sassuolo–Udinese 0:1.