2024. április 18., csütörtök
NBA

Halványuló Kings-esélyek

Giannis teljesítménye nem volt elég Westbrookék ellen (Fotó: Beta/AP)

Második mérkőzését is elvesztette az NBA-alapszakasz újraindulását követően a Sacramento Kings, amely ezúttal az Orlandóval szemben maradt alul egyoldalú mérkőzésen (132:116). Bogdan Bogdanovićék hamar, már az első negyed közepén két számjegyű hátrányt szedtek össze, aminek a megfordítására gyakorlatilag egyetlen pillanatra sem volt esélyük. Az utolsó, a Kings számára jól sikerült negyednek köszönhetően csak 16 pontos lett a vereség, ami legalább becsületmentésnek jó volt, tekintve, hogy a Magic többször is 36-tal ment (109:73, 114:78). A Sacramento vereségével tovább rontott mérlegén, és már csak matematikai esélye van arra, hogy megszerezze a nyugati főcsoportban a kilencedik helyet, ami esélyt adna megküzdeni a playoffért.

Szoros csatát vesztett a Phoenix ellen a Luka Dončić-vezette Dallas (117:115), a Mavericks 15 pontos vezetést (56:71) engedett ki. A szlovén géniusz 40 pontot rámolt be 8 lepattanó és 11 gólpassz mellett, Boban Marjanović 8 pontot tett hozzá a Dallas teljesítményéhez. Nagy rangadót nyert a Houston a Milwaukee ellen, az utolsó percben eldőlt találkozón Giannis Antetokounmpo nagyot alakított (36-18-8), a győztesnél ezúttal Russell Westbrook (31) volt a vezér.

NBA, alapszakasz: Brooklyn–Washington 118:110, Boston–Portland 128:124, Memphis–San Antonio 106:108, Orlando–Sacramento 132:116, Houston–Milwaukee 120:116, Phoenix–Dallas 117:115.