Bajnok a Juventus

Eldőlt, amit már hosszú ideje sejteni lehetett az olasz pontvadászatban: a Juventus a Sampdoria 2:0-s legyőzésével bebiztosította sorozatban 9., összesen 36. bajnoki címét. A sorsdöntő 36. fordulós mérkőzésen a Sampdoria is veszélyesen játszott, ám az első találatot a Zebrák szerezték: az első félidő ráadásában Pjanić végzett el szabadrúgást, aki trükkösen Cristiano Ronaldo elé gurította a labdát, a portugál szupersztár pedig tizenötről nem hibázott, kilőve a hosszú alsót. A második félidő derekán aztán Bernardeschi állította be a végeredményt, lecsapva Ronaldo Audero kapusról kipattanó lövésére.

A Serie A felsőházában gyakorlatilag minden eldőlt, biztos a négy Bajnokok Ligája-induló, egyedül a Milan érheti be a Romát a garantált Európa-ligás helyezésért, megspórolva az El-selejtezőt.

Olasz bajnokság, a 36. fordulóban: Bologna–Lecce 3:2, Roma–Fiorentina 2:1, Cagliari–Udinese 0:1, SPAL–Torino 1:1, Verona–Lazio 1:5, Juventus–Sampdoria 2:0.

20

A következő fordulóban (július 28., 29.): Parma–Atalanta, Inter–Napoli, Lazio–Brescia, Sampdoria–Milan, Sassuolo–Genoa, Udinese–Lecce, Verona–SPAL, Cagliari–Juventus, Fiorentina–Bologna, Torino–Roma.

A Leicester végzete

Számos nyitott kérdés volt még a Premier League vasárnap esti zárófordulója előtt, amelyekre a várakozásoknak megfelelően drámai válaszok érkeztek a meccseken. A legfontosabb kérdés természetesen az volt, hogy a Manchester United, a Chelsea és a Leicester triójából melyik gárda nem kerül a top 4-be, vagyis ki csúszik ki a jövő évi BL-ből. A Chelsea az első félidő ráadásában Mount és Giroud góljaival döntött a Wolverhampton ellen, amivel a Lampard-legénység garantálta magának a BL-pozíciót. Az így a Tottenham mögötti 7. helyre csúszó Wolvesnak most a Chelsea FA-kupa-győzelmében kell bíznia, hiszen akkor megörökölnék a Kékektől a kupagyőztesnek járó Európa-ligás szereplést.

Leicesterben igazi ki-ki meccset vívott a házigazda és a Manchester United, amelyen az utolsó húsz percig nem született találat. Az idegtépő gólcsendet Bruno Fernandes törte meg tizenegyesből, amit Martial felrúgásáért kaptak a Vörös Ördögök. A hosszabbításban aztán a kétségbe eső Rókáknál kezdett elszakadni a cérna, Evans brutálisan felrúgta McTominayt egy közvetlen piros lapért, néhány perccel később, a ráadás 8. percében pedig Lingard beállította a végeredményt. A sors fintora, hogy a Leicester a szezon során 312 napot töltött garantált BL-indulást érő helyen, végül mégis lemaradt az elittornáról.

A hátsó régióban is sorsdöntő dolgok játszódtak le. A Bournemouth 3:1-re nyert az Evertonnál, de az Aston Villa ikszelt a West Ham otthonában, amivel a Villa megőrizte első ligás helyét. Az élvonalból a Bournemouth, a Watford és a Norwich búcsúzik, a másodosztályból a Leeds, a WBA, valamint a feljutásért zajló rájátszás (Brentford, Fulham, Cardiff, Swansea) győztese kerül fel.

Angol bajnokság, az utolsó, 38. fordulóban: Arsenal–Watford 3:2, Burnley–Brighton 1:2, Chelsea–Wolverhampton 2:0, Crystal Palace–Tottenham 1:1, Everton–Bournemouth 1:3, Leicester–Manchester United 0:2, Manchester City–Norwich 5:0, Newcastle–Liverpool 1:3, Southampton–Sheffield 3:1, West Ham–Aston Villa 1:1.