Dráma Madrid külvárosában

A tabella mindkét végén izgalmakra volt kilátás a spanyol bajnokság vasárnap esti zárófordulójában, és a kiesőket érintő meccsek hozták a nagyobb drámát. A 17–18. helyen a Celta és a Leganés állt, a vigóiak egy ponttal kedvezőbben, ráadásul a Celta az utolsó Espanyolnál lépett pályára, míg a Leganés a már bajnok Real Madridot fogadta. A Celta a magas labda lecsapása helyett szenvedett Barcelonában, végül gól nélküli döntetlennel zárt, így minden Madrid külvárosában dőlt el. A Leganés helyzete hamar még súlyosabbá vált, Ramos a 9. percben Isco szabadrúgására emelkedve, fejessel szerzett előnyt a Blancóknak, ám a derekasan harcoló házigazda nem adta könnyen a bőrét, és még a pihenő előtt egalizált Gil remek befejezésével, Silva bal oldali beadása után. Az 52. percben a jó ütemben kiugró Asensio higgadtan értékesítette Isco második gólpasszát, de a Leganés ekkor sem adta fel, a becserélt Assale a 78. percben hozta vissza a reményt csapatának. Az igazi dráma aztán a 85. percben vette kezdetét: a minden erejével rohamozó házigazda szögletet végzett el a bal oldalról, a labda pedig egyértelműen hozzáért a szerb Jović kezéhez. Cuadra spori azonban a videózás után továbbot intett, a kijelzőn így maradt a Leganés kiesését jelentő 2:2, és az utolsó hazai próbálkozások a hajrában pedig eredménytelenek maradtak.

Az európai helyezések terén változás történt, a Granada simán, 4:0-val ütötte ki az Athleticet, és elcsípte a hetedik, Európa-liga-selejtezőt érő helyet a Levante otthonában elvérző Getafe rovására. A Sociedad az Atlético otthonában a 87. percben, Herrera öngóljával egyenlített, ami az El-selejtező megspórolását jelenti a San Sebastian-i gárdának.

Angliában a Tottenham az eredményt tekintve simán verte a Leicestert – a pályán a Rókák uralták a meccset –, Vardyék így komoly bajba kerültek a BL-indulást illetően.

A Serie A-ban nem bírt egymással a Roma és az Inter, a Genoa talán kulcsfontosságú alsóházi rangadót nyert a Lecce ellen, és a 17. helyen 4 ponttal ellépett a jelenleg kieső-, 18. pozícióban álló riválistól.

Londoni döntőt rendeznek

A ritkás hétvégi Premier League-műsor oka az FA-kupa volt, hiszen most játszották le az elődöntőket. Az augusztus elsejére tervezett fináléban a Chelsea lesz az Arsenal ellenfele, miután a Kékek a Wembley-ben 3:1-re verték a Manchester Unitedet Giroud és Mount góljával, illetve Maguire öngóljával, a Vörös Ördögöknek csak egy hajrábeli szépítésre futotta Fernandes tizenegyesével.

Angol bajnokság, a 37. fordulóban: Tottenham–Leicester 3:0. Az élcsoport: Liverpool (–1) 93, Manchester City (–1) 75, Chelsea (–1) 63, Leicester és Manchester United (–1) 62, Tottenham 58 pont stb. FA-kupa, elődöntő: Manchester United–Chelsea 1:3.

Olasz bajnokság, a 34. fordulóban: Parma–Sampdoria 2:3, Brescia–SPAL 2:1, Fiorentina–Torino 2:0, Genoa–Lecce 2:1, Napoli–Udinese 2:1, Roma–Inter 2:2. Az élcsoport: Juventus (–1) 77, Inter 72, Atalanta 71, Lazio (–1) 69, Roma 58 pont stb.

Spanyol bajnokság, az utolsó, 38. fordulóban: Alavés–Barcelona 0:5, Villarreal–Eibar 4:0, Valladolid–Betis 2:0, Atlético Madrid–Real Sociedad 1:1, Espanyol–Celta Vigo 0:0, Granada–Athletic Bilbao 4:0, Leganés–Real Madrid 2:2, Levante–Getafe 1:0, Osasuna–Mallorca 2:2, Sevilla–Valencia 1:0.