VÍZILABDA

A Mladost megvédte címét

A Mladost győzelmével zárult a Regionális Vízilabdaliga idei kiírása, a zágrábiak a döntőben 15:11-re győzték le a Jug együttesét. A dubrovniki fináléban a fővárosiak idegenlégiósa, Miloš Ćuk kitűnt a mezőnyből, a szerb átlövő remek játéka mellett 5 gólt rámolt be a hazaiak hálójába, így kiérdemelte a döntő legjobbjának járó különdíjat. A mérkőzés egyébként a harmadik negyedben dőlt el, amikor is Zoran Bajić együttese 7:6-os hátrányból fordított, majd a játékrész végére ötgólos (13:8) előnyt szerzett. Az utolsó nyolc percben a vendégek rutinosan őrizték vezetésüket, győzelmük már egy pillanatra sem forgott veszélyben. A Mladost története során másodszor hódította el a trófeát.

A döntőt követően kiosztották a szezon legjobbjainak járó különdíjakat is, a 2019/2020-as kiírás legjobb játékosa és gólkirálya Luka Bukić (Mladost, 36 gól), a legjobb kapusa Ivan Marcelić (Mladost), a legjobb fiatalja pedig Miroslva Perković (Primorac) lett.