Verseny Európáért

Ronaldo és Buffon is csúcsot döntött – A Bayernnek a dupla már megvan

Mielőtt a koronavírus miatt félbeszakadt volna az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, teljesen egyértelműnek tűnt, hogy a Leicester a két gigász mögött harmadik lesz, és a Rókáknak nem kell aggódniuk az európai kupaszereplés miatt sem. A Premier League nagy visszatérése óta alaposan megváltozott a helyzet, bár ez a tabellahelyezéseken – egyelőre – nem mutatkozik meg. A hétvégén Frank Lampard Chelsea-je egy kisebb kisiklás (a West Ham elleni 3:2-es vereség) után ismét megtalálta a helyes vágányt, és fájó csípést mért a Darazsakra. A londoni kékek hazai pályán sima 3:0-ra legyőzték a veszélyzóna szélén egyensúlyozó Watfordot. A játéknap talán legnagyobb meglepetése, hogy a lassan beinduló Arsenal idegenben megverte a Wolverhamptont. A Farkasok még így sem mondhatnak le az európai reményekről, hiszen még mindig csak három pont a lemaradásuk a Manchester Uniteddel szemben. A Vörös Ördögöknél új sztár van születőben. Az MU 5:2-vel kiütötte a kiesőjelöl Bournemouth együttesét, ami ugyan papírforma-produkció, de Ole Gunnar Solskjær legénysége egészen parádés módon, óriási lendülettel darálta be az ellenfelet. Manchester – aktuálisan – gyengébb felén hosszú idő után újra fény mutatkozik, hiszen a fiatal GreenwoodRashfordMartial hármas szinte megállíthatatlan. A mindössze 21 éves Greenwood, a csapat saját nevelése ezúttal két gólt lőtt. Ha mindehhez még hozzátesszük, hogy a középpályán egy kiváló Pogba és Bruno Fernandes tevékenykedik a trió mögött, Matić pedig szűrőként állítja meg az ellenfelek támadásait, nem lehet kétséges, hogy a babaarcú gyilkos gárdájának ismét Európában a helye.

A Premier League idei, járványos versenyfutásából 5 forduló van hátra, a harmadik és a hatodik helyezett között hat pont a különbség.

Angol bajnokság, a 33. forduló: Chelsea–Watford 3:0, Wolverhamtpon–Arsenal 0:2, Leicester–Crystal Palace 3:0, Manchester United–Bournemouth 5:2, Norwich–Brighton 0:1, Burnley–Sheffield 1:1.

21

A következő fordulóban (július 7., 8., 9.): Crystal Palace–Chelsea, Watford–Norwich, Arsenal–Leicester, Manchester City–Newcastle, Sheffield–Wolverhampton, West Ham–Burnley, Brighton–Liverpool, Bournemouth–Tottenham, Everton–Southampton, Aston Villa–Manchester United.

Ismét Ramos

A Real Madrid hétközi, Getafe és a vasárnap déli, bilbaói Athletic elleni mérkőzése között mindössze 68 óra telt el, de Zidane hiába panaszkodott a spanyol szövetségnél, csapatának pályára kellett lépnie. A Getafe ellen Sergio Ramos tizenegyesgólja döntött a királyiak javára. A bilbaói Athletic Európa-ligát érő helyre hajt a hátralévő pár fordulóban, így abszolút érthető, hogy a fővárosiaknak egyáltalán nem volt könnyű dolguk. A rangadó első félidejében a nagyobb helyzetek a baszkok előtt adódtak: a csíkos mezesek magas letámadása meglepte a Madridot, de Williams ziccerhelyzetekben hibázott. A szünetet követően mindinkább a Real Madrid uralkodott, a megmentő szerepét pedig ezúttal is Ramos játszotta el. A játékvezető a 73. minutumban – jogosan – tizenegyest ítélt a vendégeknek, a középhátvéd pedig nem hibázott. A hármas sípszóig nem született újabb gól, így a fehér mezesek egy újabb lépéssel közelebb kerültek a La Liga bajnoki címéig.

A Granada–Valencia találkozón 2:2-es remi született. A pontosztozkodásnak egyik klub sem örülhetett igazán, mivel csak távolabb kerültek az európai kupaindulást érő helyektől. A Celta magabiztos, 3:0-s győzelmével fellélegezhet, s a biztos kiesés szélére lökte a Mallorca gárdáját.

Spanyol bajnokság, a 34. forduló: Granada–Valencia 2:2, Valladolid–Alavés 1:0, Celta–Mallorca 3:0, Athletic–Real Madrid 0:1.

24

A következő fordulóban (július 7., 8., 9., 10.): Valencia–Valladolid, Celta–Atlético, Betis–Osasuna, Getafe–Villarreal, Barcelona–Espanyol, Eibar–Leganés, Mallorca–Levante, Athletic–Sevilla, Sociedad–Granada, Real Madrid–Alavés.

A vége mindig ugyanaz?

Zlatan Ibrahimovićot nem Zlatan Ibrahimovićnak hívnák, ha négy hónapnyi kényszerpihenőt követően a visszatérése alkalmával nem rúgna gólt a Serie A egyik bajnokaspiránsa ellen, ezzel beleszólva – döntően? – az olasz élvonal idei szezonjába. A 38 éves svéd csatár a Lazio ellen tizenegyesből volt eredményes, nem is akárhogyan. Ibra nagyon rosszul végezte el a büntetőt, a labda a kapus keze alatt elsuhant, visszapattant a hálóőr lábára, s onnan a kapuba. A végeredmény így is ugyanaz, ez pedig sorsfordító pillanat lehet a római gárda számára. Inzaghi Laziója csúfos, 3:0-s pofonba szaladt bele, s mivel a Juventus 4:1 arányban megnyerte a torinói rangadót, már 7 pont a két együttes közötti különbség. A Milan ugyanakkor Stefano Pioli vezetésével egyelőre a hatodik, Európa-liga-selejtezőt érő pozícióban tanyázik, de az El-főtáblát érő ötödik hely sem elérhetetlen. A Rossonerinek a következő körben sem lesz egyszerű dolga, hiszen a címvédőt fogadja a Giuseppe Meazzában. Az Öreg Hölgy meggyőző teljesítménnyel rukkol elő hétről hétre. Mindez legfőképpen Dybalának és Cristiano Ronaldónak köszönhető. Az ötszörös portugál aranylabdás újabb csúcsot állított fel a Torino elleni derbin. Ronaldo lett a futballtörténelem első labdarúgója, aki egy szezonon belül legalább 25 gólt szerzett a Premier League-ben, a La Ligában és a Serie A-ban is. A portugál sztár ráadásul meglőtte első szabadrúgásgólját a Juventus színeiben, ami pályafutása 55. szabadrúgástalálata volt. A nagy számok mögött egy kissé csúf statisztika is áll, hiszen ez volt a 43. próbálkozása rögzített szituációból az olasz bajnokságban. A Zebráknál még egy csúcsdöntő lépett pályára: Gianlugi Buffon 648. alkalommal kapott lehetőséget a Serie A-ban. Soha senki nem futott ki ennyiszer a zöld gyepszőnyegre az olasz élvonalban. Az olasz legenda a honfitársát, Paolo Maldinit előzte meg az örökranglistán. És hol van még a vége?

Olasz bajnokság, a 30. forduló: Lazio–Milan 0:3, Sassuolo–Lecce 4:2, Juventus–Torino 4:1.