2024. április 23., kedd
VITORLÁZÁS

Két érem Balatonfüredről

Két érmet nyertek a Palicsi Vitorlásklub versenyzői a 2020-as év első versenyén, a Balatonfüreden megtartott BYC Rooster Monautix nemzetközi regattán, amelyen optimist, 4.7 és laser standard hajóosztályban mérték össze felkészültségüket a vitorlázók. A palicsi csapatot Boja Krisztina, Danilo Bešić, Szalai Máté, Nenad Zakić és Márton Benedek alkotta, akiket a két edző, Dejan Zakić és Boja István kísért el a Balatonra. A vajdasági klub tagjai közül Boja Krisztina a dobogó legfelső fokára állhatott fel, miután megnyerte a laser 4.7 hajóosztály versenyét, míg Bešić laser standard kategóriában bronzérmet nyert. Érmet ugyan nem szerzett, de megsüvegelendő Nenad Zakić teljesítménye is, aki optimist hajóosztályban a 129 versenyző közül az előkelő 13. helyen ért célba. Ugyanebben a kategóriában Márton a 105. helyen végzett.

A következő versenyre hazai vizeken kerül sor, ugyanis az országos bajnokság első regattáját július 3-a és 5-e között a Palicsi-tavon rendezik.

(A palicsi Vitorlázó Klub támogatója a Bethlen Gábor Alap.)