Storckkal továbbra is szárnyal a DAC

Vasárnap este a szlovák Fortuna Liga felsőházi rájátszásának 2. fordulójában a DAC gárdája idegenben játszott rangadót a kerületi rivális nagyszombati Spartak otthonában, és a magabiztos, 2:0-s győzelemnek köszönhetően eldőlt, hogy az idény végén ismét a dobogón végez majd a dunaszerdahelyi csapat. Az Európa-liga selejtezőjében induló sárga-kékekre szerdán már egy újabb fontos mérkőzés vár: a szlovák kupa elődöntőjének visszavágóján Rózsahegyen lépnek pályára, ahol a hazai 1:1 után megpróbálják majd kivívni a döntőbe jutást.

A román Liga 1 alsóházi rájátszásának 5. játéknapján nagyszerű győzelmet aratott a Sepsi együttese, a több mint egy félidőn át emberhátrányban játszó sepsiszentgyörgyi alakulat ugyanis Bukarestben győzte le a 18-szoros bajnok Dinamo gárdáját. A székely klub már az 1. percben megszerezte a vezetést a fővárosban, majd a tíz emberrel küzdő piros-fehérek a hajrában még kétszer betaláltak, amivel eldöntötték a három pont sorsát. Leo Grozavu együttese sem ünnepelheti sokáig a sikert, Niczuly Rolandék szerdán már a román kupa elődöntőjében lesznek érdekeltek, ahol a párharc első mérkőzésén a jászvásári Politehnicát fogadják.