SZUPERLIGA

Negyedik helyen zárt a TSC

Jövőre az európai kupaporondon is bemutatkozik a topolyai együttes

Niš: Radnički (N)–TSC 3:1 (3:1)

Čair Stadion, 2500 néző, vezette: Ostraćanin (Újvidék). Gólszerzők: Čumić a 14., Mihajlović a 18. és a 43., illetve Tomanović a 26. percben.

Radnički (N): Ristić, Knežević, Stevanović, Bjeličić, Letić, Pejović, Stojanović (Mitrović, 64.), Čumić (Sekulić, 85.), Pantelić (Miloradović, 72.), Subotić, Mihajlović (Kojić, 85.).

TSC: Jorgić, Balázs (Skopljak, 67.), Аntonić, Babić, Grabež, Tomanović, Tumbasević, Đurić (Duronjić, 67.), Lukić (Pantović, 90.), Zec (Galić, 88.), Szilágyi (Kudrić, 90.).

A topolyai TSC pénteken este 3:1-es vereséget szenvedett Nišben a Radnički ellen. A kék-fehérek közvetlen riválisa, a Vojvodina felülmúlta a Partizant, így a TSC a negyedik helyen zárta a Szuperliga idei kiírását. Szabó Zoltán legénysége a niši gárda ellen csaknem az egész meccset emberhátrányban játszotta, mivel Grabežt már a 9. percben kiállították. A Radnički remekül használta ki előnyét: Mihajlović duplájára és Čumić góljára csak a csapatkapitány Tomanovićnak volt válasza.

A TSC újoncként 17 győzelmet, 8 döntetlent és 5 vereséget jegyzett a Szuperligában. A szerb bajnokságban megszerzett negyedik hely egyben azt is jelenti, hogy a csapat a 2020/2021-es idényben indulhat az Európa-liga selejtezőjében.

Szuperliga, a 30. forduló: Spartacus–Napredak 0:2, Vojvodina–Partizan 1:0, Radnički (N)–TSC 3:1, Javor–Inđija 5:0, Čukarički–Mačva 3:1, Crvena zvezda–Proleter 2:1.