Visszatért a La Liga!

Sallai pontot mentett a Freiburgnak – Kupadöntőben a Juve és a Napoli
Messiéket nem zavarta meg a betolakodó (Fotó: Beta/AP)

Sevillában kezdődött, San Sebastiánban végződik, mi az? Természetesen a visszatérő La Liga 28. fordulója! A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság élvezetes meccsekkel, itt-ott néha még érdekes egyéni hibákkal került újra képernyőre. A mérkőzések természetesen zárt kapuk mögött zajlottak, a hangulatért a digitális hangtechnika és a virtuális szurkolók feleltek – legalábbis többnyire. A legérdekesebb esemény ugyanis éppen a címvédő és listavezető Barcelona Mallorca elleni idegenbeli párharcán történt. A vendégek már 2:0-ra vezettek, amikor – nem csalás, nem ámítás! – egy szurkoló megzavarta a meccset. Nehezen elképzelhető, de egy zárt kapus meccsen Mallorcán valaki a pályára szaladt, sőt Jordi Albával még egy szelfit is készített. A biztonsági őrök közbeléptek, s mielőtt a betolakodó Messihez ért volna, elfogták, majd kikísérték a stadionból. A furcsa közjáték a katalánokat nem zavarta meg, végül 4:0-ra nyertek.

A forduló rangadóján a bilbaói Athletic és a madridi Atlético nézett farkasszemet egymással. A baszkok a 37. percben előnybe kerültek, pár pillanattal később Costa már egyenlített is. A vége pontosztozkodás lett. Diego Simeone gárdája maradt a hatodik helyen, s veszélyben az európai kupaszereplés…

Spanyol bajnokság, a 28. forduló: Sevilla–Betis 2:0, Granada–Getafe 2:1, Valencia–Levante 1:1, Espanyol–Alavés 2:0, Celta–Villarreal 0:1, Leganés–Valladolid 1:2, Mallorca–Barcelona 0:4, Athletic–Atlético 1:1.

23

A következő fordulóban (június 15., 16., 17., 18.): Levante–Sevilla, Betis–Granada, Getafe–Espanyol, Villarreal–Mallorca, Barcelona–Leganés, Eibar–Athletic, Valladolid–Celta, Osasuna–Atlético, Alavés–Sociedad, Real Madrid–Valencia.

Egy győzelemre a salátástáltól

Németországban a járványhelyzet idején már rutinosan veszik az akadályokat a Bundesliga-csapatok. A Bayern a játéknap rangadóján 2:1 arányban legyűrte a mönchengladbachi Borussiát. Hans Flick együttese egyetlen győzelemre van a címvédéstől. Gulácsiék súlyos csapást mértek a Hoffenheimra, amely így távolodik az európai kupaszereplést érő hetedik helytől. Magyar szempontból nem volt rossz a 31. forduló, hiszen a Leipzig diadala mellé még egy pontszerzés is társult. A Wolfsburg–Freiburg mérkőzésen a hazaiak hamar kétgólos előnyt harcoltak ki, de a vendégek nem adták fel a küzdelmet. A szünet előtt Höler szépített, a második félidő elején pedig Sallai juttatta a labdát a hálóba. A magyar szélső kb. 13 méterről, magas ívben fejelte a játékszert az ellenfél kapujába, pontot mentve csapatának.

Német bajnokság, a 31. forduló: Hoffenheim–Leipzig 0:2, Düsseldorf–Borussia (D) 0:1, Köln–Union 1:2, Hertha–Frankfurt 1:4, Paderborn–Werder 1:5, Wolfsburg–Freiburg 2:2, Bayern–Borussia (M) 2:1, Mainz–Augsburg 0:1.