MAGYAR LABDARÚGÁS

Újra kilenc pont

A vasárnap esti felhozatal sem múlt el meglepetés nélkül az NB I.-ben. A kiesés elől menekülő Zalaegerszeg hazai pályán 2:0-ra legyőzte a kiváló szezont futó Puskás Akadémia együttesét. Az esti Ferencváros–Diósgyőr rangadón már a papírforma érvényesült. A Groupama Arénában hivatalosan 2725 néző követte élőben az eseményeket, a valóságban azonban telt ház fogadta a vendégeket. A Fradi a valódi szurkolókat a fényképekkel ellátott bábukkal vegyítette, így megteremtve a 20 ezres közönséget. Bár az első félidő gól nélküli döntetlennel ért véget, a Zöld Sasok a szünet után egy perc alatt lezárták a három pont kérdését. Az 54. minutumban Boli, az 55.-ben Zubkov volt eredményes. A hajrában Botka állította be a 3:0-s végeredményt az Üllői úton. Ezzel a győzelemmel már sorozatban 51 hazai bajnoki veretlenségnél tart a Ferencváros, és újra kilenc pont az előnye a második Fehérvárral szemben.

NB I., a 27. fordulóban: Zalaegerszeg–Puskás Akadémia 2:0, Ferencváros–Diósgyőr 3:0.

Utolsó, kiesés nélkül

Vasárnap este a szerbiai Szuperligában lejátszották a 28. forduló zárómeccsét. A találkozón a Mladost 2:1 arányban felülmúlta a sereghajtó szabácsi Mačva csapatát, amely így már biztosan az utolsó helyen zárja az idei versenyfutást. A Mačva a Szerbiai Labdarúgó-szövetség korábbi döntésének értelmében nem fog visszaesni az I. ligába, és jövőre is a Szuperliga mezőnyében viaskodik majd.

Szerb Szuperliga, a 28. fordulóban: Mladost–Mačva 2:1. Az élcsoport: Crvena zvezda 75, Partizan 61, Vojvodina 59, TSC 56 pont stb.

Őrült finis

A német élvonal 30. fordulójának zárómérkőzésén két, a veszélyzóna szélén tartózkodó együttes, az Augsburg és a Köln csapott össze egymással. A hármas sípszó elhangzása után egyik csapat sem örülhetett igazán, hiszen a derbi döntetlennel zárult. A meccsen a hajráig nem sok minden történt: az egyetlen említésre méltó esemény Niederlechner első félidőben kihagyott büntetője. A hajrában aztán elszabadult a pokolt. A kölniek Modeste góljával a 85. percben szereztek vezetést, de két perccel a rendes játékidő vége előtt Max révén egalizált az Augsburg. A pontosztozkodás révén a Köln 12., az Augsburg 13. a táblázaton, pár pontnyira az osztályozó pozícióban tartózkodó Düsseldorf előtt.

Német bajnokság, a 30. fordulóban: Augsburg–Köln 1:1. Az élcsoport: Bayern 70, Borussia (D) 63, Leipzig 59, Borussia (M) 56 pont stb.