SZUPERLIGA

Folytatódik a csoda

Újvidék: Proleter–TSC 1:3 (0:1)

Karađorđe Stadion, 200 néző, vezette: Piper (Čačak). Gólszerzők: Jovanović az 54., illetve Lukić (11-esből) a 6., Szilágyi a 66., Zec a 84. percben.

Proleter: Petrić, Andrejević, Joković, Jonavović (Radinović, 72.), Karaklajić, Mitrović, Pejić, Rusević (Balabanović, 83.), Šćepanović (Marjanović, 68.), Tanasin, Vesić (Mirosavljev, 68.).

TSC: Filipović, Antonić (Balázs, 46.), Babić, Duronjić (Đurić, 60.), Grabež, Lukić (Skopljak, 70.), Ponjević, Szilágyi (Galić, 89.), Tumbasević, Varga, Zec (Sinkovits, 89.).

Magabiztos, 3:1-es győzelmet, ezzel együtt pedig sorozatban hatodik győzelmét ünnepelte a topolyai TSC az újvidéki Proleter ellen. A mérkőzés 6. percében tizenegyesből Lukić szerezte meg a vezetést a Szuperliga-újoncnak. A kék-fehérek ezt követően is több nagy helyzetet kialakítottak, ám a szünet után hideg zuhanyként érte őket Jovanović egyenlítő gólja. A vendégek rohamai a kellemetlen, párás időjárási körülmények ellenére sem maradtak abba: Szilágyi a 66. minutumban jókor volt jó helyen, s két méterről az üres kapuba pöckölte a labdát. Az i-re a pontot Zec tette fel, aki a 84. percben gyönyörű egyéni akció végén gurított a Proleter hálójába. Mivel szombaton este az Inđija meglepetésre legyőzte a Čukaričkit, Szabó Zoltán együttese a legrosszabb esetben is a negyedik helyen zár a tabellán.

Szabadka: Spartacus–Partizan 3:2 (1:2)

Városi stadion, 1300 néző, vezette: Široki (Smederevo). Gólszerzők: Nikolić a 29., az 57., Denković a 69., illetve Stevanović a 12. és a 44. percben.

Spartacus: Dokić, Ivančević, Srećković (Jovanović), Vidaković, Denković (Vujanović), Dunđerski, Marčić, Urošević, Vidović, Bijelović (Šormaz (Baić)), Nikolić.

Partizan: Stojković, Brezančić, Ostojić, S. Pavlović, Miletić (Smiljanić), Šćekić, Zdjelar (Souma), L. Pavlović, Asano (Lakčević (Vitas)), Stevanović, Sadik (Matić).

Fordulatos mérkőzésen a több alapemberét nélkülöző Spartacus legyőzte a szerdai kupaelődöntőre készülő Partizant. A mérkőzés a várakozásoknak megfelelően indult: a fekete-fehérek már a 12. percben Stevanović 20 méteres szabadrúgásából megszerezték a vezetést. A 29. percben egyenlítettek a hazaiak, miután egy gyors támadást követően Nikolić lövésébe Ostojić beletette a lábát, és a labda a tehetetlen Stojković mellett a kapuban kötött ki. Egy perccel a félidő lefújása előtt Stevanović és Sadik kényszerítője után előbbi vezetéshez juttatta a belgrádiakat. A második negyvenöt percre a Kék Galambok támadóbb felfogásban jöttek ki. Sarokrúgásból Denković fejelt kapura, a kipattanó labdára Nikolić reagált a leggyorsabban, és kiegyenlített. A 69. percben már a szabadkaiaknál volt az előny, amikor Denković lövése a hálóba juttatta a labdát. A hátralévő időben a Partizan próbálkozott ugyan, de a Kék Galambok védelme a feladata magaslatán állt.

Szuperliga, a 28. forduló: Čukarički–Inđija 0:1, Crvena zvezda–Radnik 4:1, Voždovac–Napredak 1:0, Javor–Vojvodina 1:3, Proleter–TSC 1:3, Radnički (N)–Rad 4:3, Spartacus–Partizan 3:2.