2024. április 24., szerda
NBA

A rémálom is belefért

Bogdanović két fontos triplát vágott az utolsó negyedben (Fotó: Beta/AP)

Folytatta felfelé kapaszkodását a tabellán a Sacramento, amely utóbbi hét mérkőzéséből hatot megnyert – ezúttal a Washington ellen –, és a nyugati főcsoport kilencedik helyére ért. Aki csupán a 133:126-os eredményre vetett pillantást, nem tudja, hogy az idén elképesztő rapszodikus meccseiről híres Kings újra egy nem mindennapi forgatókönyvet produkált. Bogdanovićék nagyüzemi ponttermeléssel fokozatosan elléptek a Wizardstól, a második negyedben már 28 pont is volt a felek között (65:37), a nagyszünetben 76:49 állt a kijelzőn. A harmadik negyedben aztán Vlade Divac vezérigazgató és Igor Kokoškov vezetőedző egymással versengve téphette a haját, hiszen a csapat addigi gyönyörű játéka darabjaira hullott, a 35 pontos Beal vezette vendégek 9 triplát bevágva 46:19-es periódussal teljesen eltüntették hatalmas lemaradásukat (95:95). A hazai mélyrepülés azonban a zárónegyedre megállt, sőt, a Kings percek alatt újra többkosárnyi előnyt alakított ki, amelyet a dudaszóig meg tudott őrizni. A hajrában kulcsfontosságú kosarakat szerző Bogdan második legjobb hazaiként 21, a vezér De’Aaron Fox 31 pontig jutott, Bjelica 6-7-4-es mutatókkal zárt.

A szezon legkínosabb vereségét írta be a Denver, amely hazai parketten 15 pontos vezetésről (64:49) kapott ki a ligautolsó Golden State-től (100:116), Jokić újra közepeset teljesített (16-13-7). A játéknap egyébként tele volt nagy fordításokkal, a Brooklyn az 51-ig jutó LeVert vezetésével 21 pontos hátrányból, 51:34-es utolsó negyeddel mentett hosszabbításra, majd nyert Bostonban (120:129), a Toronto –17-ről jött vissza Phoenixben (114:123), a San Antonio ugyanekkora hátrányt fordított meg Charlotte-ban (103:104), a Lakers pedig a Philadelphia korai 13 pontos előnye után nyert simán (120:107).