Lassan a testtel!

A TSC az utolsó percig győzelemre állt a Partizan ellen, de akkor szó szerint ajándékba kapott egy büntetőt a fővárosi csapat

SZUPERLIGA

Zenta: TSC–Partizan 1:1 (0:0)

Városi stadion, 2400 néző, vezette: Lukić (Belgrád). Góllövők: Szilágyi a 69., illetve Natcho (büntetőből) a 90. percben.

TSC: Filipović, Varga, Antonić, Babić, Zec, Duronjić (Đurić), Tumbasević, Milićević, Arsenijević, Lukić (Galić), Szilágyi (Sinkovits).

Partizan: Stojković, Miletić, Ostojić, S. Pavlović, Urošević, Zdjelar, Natcho, Tošić, Soumah, F. Stevanović (Lakičević), Sadiq (Matić).

Bátran kezdett a TSC a Partizan elleni rangadón. Stojkovićnak, a vendégek kapusának már a 4. percben akadt védenivalója. Ezt követően főleg a mezőnyben folyt a játék, a jól szervezett védelmek és a kiválóan működő lescsapdák miatt sokáig egyik kapu előtt sem alakult ki veszélyes helyzet. A kevés gólszerzési lehetőség közül kiemelkedik Szilágyi 29. percbeli lövése, amely nem sokkal tévesztett célt. A vendégek részéről a legnagyobb helyzetet Sadiq puskázta el a 41. percben. A második játékrész a belgrádiak fölényével kezdődött. Előbb Sadiq került helyzetbe, ám a játékkal remekül együtt élő Filipović kapus az utolsó pillanatban lecsente a játékszert a támadó lábáról. Néhány perccel később Stevanović szerezhetett volna vezetést a fekete-fehéreknek, ám lövése a kapu fölé szállt. A 69. percben egy topolyai ellentámadás során Lukić lőtt kapura, a vendégek hálóőre ugyan védeni tudott, de a labda Szilágyihoz került, aki nem hibázott, és vezetéshez juttatta csapatát. A Partizan nem roppant össze a bekapott góltól, továbbra is támadásban maradt, és egy szögletet követően Ostojić fejessel veszélyeztette a TSC kapuját. A 90. percben a vendégek egy vitatható jogosságú büntetőhöz jutottak, amelyet Natcho értékesített, ezzel pontot mentett csapatának. Ezt a forgatókönyvet viszont már megszoktuk a Zvezda és a Partizan ellen, még szerencse, hogy csak egy tizenegyest ítéltek a topolyaiak ellen…

A 22. forduló: Javor–Mladost 1:2, Voždovac–Spartacus 2:3, Radnički (N)–Čukarički 2:0, Crvena zvezda–Vojvodina 2:0, Proleter–Inđija 1:0, TSC–Partizan 1:1, Radnik–Mačva 2:2, Rad–Napredak 2:0.

12

A következő forduló (február 26-án): Rad–Javor, Napredak–Radnik, Mačva–TSC, Partizan–Proleter, Inđija–Crvena zvezda, Vojvodina–Radnički (N), Čukarički–Voždovac, Spartacus–Mladost.

NB I.

A Fradi rémes félideje

Nem lehetett ráismerni a csapatokra a Mezőkövesd–Ferencváros találkozón. A hazaiak az első percektől kezdve bátran letámadták a zöld-fehéreket, akik sokáig nem találtak ellenszert erre a taktikára. Furcsa volt látni, hogy a korábban magabiztos ferencvárosiak a félpályán is alig tudták áthozni a labdát, ráadásul rengeteg hiba csúszott az átadásaikba. A kövesdiek több mint 70%-ban birtokolták a játékszert az első félidőben, megjegyzendő, hogy a fővárosiakkal szemben az idény során erre még a nemzetközi szinten sem volt képes egyetlen csapat sem. A kövesdi dominancia mellé eredményesség is párosult, hiszen Karnyicki már az első negyedórában megszerezte a vezetést csapatának. Ezt követően az addig sem magbiztos vendégvédelem még jobban összezavarodott, aminek újabb két hazai találat lett a következménye. A második félidőre ugyan a labdabirtoklási arány megfordult, de a Fradi nem sokra ment ezzel, Rebrov fiai mindössze egyetlen kaput eltaláló lövést tudtak leadni, így kijelenthető, hogy a bajnokság meglepetéscsapatának győzelme teljesen megérdemelt.

A listavezető botlásának – a mezőkövesdieken kívül – legjobban a fehérváriak örülhetnek, hiszen a kiesés elől menekülő Zalaegerszeg legyőzésével csökkenteni tudták hátrányukat. A találkozó első negyvenöt percében a zalaiak egyenlő ellenfelek voltak, de a szünetet követően Szépe kiállítását követően emberhátrányba kerültek, és a Fehérvár a mesterhármast jegyző Petrjak vezetésével ekkor eldöntötte a mérkőzést.

A 22. forduló: Honvéd–Puskás Akadémia 1:1 (Lanzafame 52., illetve Kneževič 88.), Kaposvár–Újpest 0:1 (Novothny 6.), Kisvárda–Diósgyőr 2:2 (Cukalasz 23., Melnik 76., illetve Molnár 82., Egerszegi 89.), Fehérvár–Zalaegerszeg 4:1 (Stopira 5., Petrjak 49., 57. és 61., illetve Radó 85.), Paks–Debrecen 4:2 (Kulcsár 26., Böde 32., Sajbán 87., Windecker 93, illetve Szécsi 5., Garba 65.), Mezőkövesd–Ferencváros 3:0 (Karnyicki 11., Beširović 29., Cseri 33.).