Kelet–Nyugat 1:1

Simmons (b) és Leonard, a 76ers–Clippers mérkőzés két főszereplője (Fotó: Beta/AP)

Két nagy keleti–nyugati rangadót játszottak múlt éjjel az NBA-ben, amelyek merészebb elképzelések szerint akár nagydöntős párosítások is lehetnének. Philadelphiában a keleti ötödik 76ers a nyugati harmadik Clipperst látta vendégül, és a szorosabb első félidő (54:54) után a Philly 16:5-ös szériával magához ragadta a kezdeményezést (70:59), majd a vezetést később sem engedte ki a kezéből (110:103). A meccs legjobbja a tripla duplát jegyző Ben Simmons volt a győztes csapatból (26-12-10), a kameruni center Joel Embiid szintén 26 pontig jutott. A túloldalon az idén sokszor pihenő Kawhi Leonard és Paul George is pályán volt, és bár Leonard 30 pontot szórt, ez nem volt elég a sikerhez. A nyugaton ötödik Houston vendége a keleten harmadik Boston volt. A mérkőzésnek hasonló forgatókönyve volt a philadelphiaihoz, a vendégek a második félidőben már itt sem vezettek (116:105). A Rockets sztárpárosa, James Harden és Russell Westbrook együtt összesen 78 pontot termelt (42-36), a vendégek kiegyenlítettebb csapatteljesítményében Gordon Hayward (20) és Jaylen Brown (19) járt élen.