Élre állt a Bayern

Håland: 3 meccs, 7 gól – A Real nyerte a madridi derbit
Håland, a megállíthatatlan norvég csodagyerek (Fotó: Beta/AP)

Egyetlen félidő leforgása alatt eldöntötte a három pont sorsát a müncheni Bayern a Mainz elleni idegenbeli mérkőzésen. A Hans Flick irányította bajorok a kiesés ellen küzdő csapatot 25 perc alatt szabályosan „kivégezték”: Lewandowski, Müller és Thiago góljaival már 3:0-ra vezetett a címvédő és rekordbajnok gárda, amikor a 45. percben szépítettek a hazaiak. A szünet után már nem sok minden történt, így a végeredmény 3:1 lett. A Mainznál Szalai Ádám 75 percig volt pályán, de a müncheni védelmet neki sem sikerült feltörnie. A Bayern-szurkolók nagy örömére döntetlent játszott egymással a mönchengladbachi Borussia és a Leipzig. A forduló rangadója 2:2-vel zárult, és igazából egyik fél sem örülhetett az egy pontnak. A bajorok féltávnál még a lipcseiek mögött tartózkodtak, a 20. játéknapon azonban újfent a Bundesliga megszokott felállását láthatjuk. Ugyancsak említésre méltó történés, hogy Lucien Favre és dortmundi alakulata megtáltosodott a norvég csodagyerek, Håland érkezésével. A Borussia (D) áldozata ezúttal a berlini Union volt. Håland ezúttal sem állt le a gólszerzéssel, így a tini mérlege a BVB-nél 3 meccsen 7 gól. A német élvonalbeli bajnokság következő fordulójában Bayern–Leipzig rangadót rendeznek.

Német bajnokság, a 20. forduló: Hertha–Schalke 0:0, Mainz–Bayern 1:3, Hoffenheim–Leverkusen 2:1, Augsburg–Werder 2:1, Borussia (D)–Union 5:0, Düsseldorf–Frankfurt 1:1, Leipzig–Borussia (M) 2:2, Köln–Freiburg 4:0. A Paderborn–Wolfsburg mérkőzés lapzárta után ért véget.

16

A következő fordulóban (február 7., 8., 9.): Frankfurt–Augbsurg, Schalke–Paderborn, Freiburg–Hoffenheim, Hertha–Mainz, Werder–Union, Wolfsburg–Düsseldorf, Leverkusen–Borussia (D), Borussia (M)–Köln, Bayern–Leipzig.

Mourinho kaján vigyorral legyőzte Guardiolát

A Premier League-ben a helyzet változatlan: a Liverpool érinthetetlen, a második helyért és az európai kupaszereplést jelentő pozíciókért pedig külön harc alakult ki. Jürgen Kloppék ezúttal a Southamptonnal bántak el csúnyán, a Leicester–Chelsea derbin 2:2-es döntetlen született. Akár ez a találkozó is lehetett volna a forduló legnagyobb érdeklődéssel várt mérkőzése, de a játéknap zárásaként még ennél is pikánsabb tusa került terítékre. Mourinho és Guardiola megint farkasszemet nézett egymással. A csatából ezúttal a portugál került ki győztesen, hiszen a Tottenham 2:0-ra nyert a Manchester City ellen. A rangadó első félidejében még a Spurs tizenhatosa körül volt a legtöbb történés (VAR, hárított tizenegyes, sárga lapok), a szünet után viszont hiába támadtak a kék manchesteriek, a Tottenham ellentámadásokból kétszer is eredményes volt. Az észak-londoniaknál a 63. percben góllal debütált a téli időszakban igazolt Bergwijn, a 71. minutumban pedig Szon vette be Ederson kapuját. A Tottenham háza táján nemrégen még elképzelhetetlennek tűnt a BL-pozíció elérése, ám a Chelsea már csak négypontnyi távolságra van Mourinhóéktól.

Angol bajnokság, a 25. forduló: Leicester–Chelsea 2:2, Bournemouth–Aston Villa 2:1, Crystal Palace–Sheffield 0:1, Liverpool–Southampton 4:0, Newcastle–Norwich 0:0, Watford–Everton 2:3, West Ham–Brighton 3:3, Manchester United–Wolverhampton 0:0, Burnley–Arsenal 0:0, Tottenham–Manchester City 2:0.

18

A következő fordulóban (február 8., 9., 14., 15., 16., 17.): Everton–Crystal Palace, Brighton–Watford, Sheffield–Bournemouth, Manchester City–West Ham, Wolverhampton–Leicester, Southampton–Burnley, Norwich–Liverpool, Aston Villa–Tottenham, Arsenal–Newcastle, Chelsea–Manchester United.

Unalmas madridi derbi, Real-győzelemmel

Amit akart, azt elérte Zinédine Zidane és csapata szombaton a Santiago Bernabéuban rendezett madridi derbin. A királyi gárda minimális arányban, 1:0-val felülmúlta az Atléticót, ezzel biztosította első helyét a La Liga táblázatán. A Real Madrid főleg a második játékrészben uralkodott Diego Simeone alakulata felett. A győztes találat igazán „realos”: Vinícius tökéletes ütemben kiugratta Mendyt, aki mesterien tálalt a befutó Benzema elé. A francia csatár a kapu közepébe rúgta a labdát, így a Real megszerezte a kulcsfontosságú három pontot. Az Abelardóval lendületet kapó Espanyol a Granada ellen megtorpant, a Leganés pedig nyerni tudott, így ismét a barcelonai csapat az utolsó a táblázaton.

Spanyol bajnokság, a 22. forduló: Granada–Espanyol 2:1, Real Madrid–Atlético 1:0, Mallorca–Valladolid 0:1, Valencia–Celta 1:0, Leganés–Sociedad 2:1, Eibar–Betis 1:1, Athletic–Getafe 0:2. A Sevilla–Alavés, a Villarreal–Osasuna és a Barcelona–Levante mérkőzés lapzárta után ért véget.

15

A következő fordulóban (február 7., 8., 9.): Valladolid–Villarreal, Levante–Leganés, Getafe–Valencia, Alavés–Eibar, Atlético–Granada, Espanyol–Mallorca, Sociedad–Athletic, Osasuna–Real Madrid, Celta–Sevilla, Betis–Barcelona.

Immobilével száguld a Lazio

Annak ellenére, hogy a római Lazio az Inter mellett a Juventus legnagyobb kihívója a Serie A aktuális versenyfutásában, továbbra is kevés szó esik a Simone Inzaghi irányította gárdáról. Pedig a Lazio a szintén remek szezont futó Atalanta mögött a második legtöbb gólt szerző csapat Olaszországban, ráadásul a gólkirályi címre joggal pályázó Ciro Immobile is a fővárosiakat erősíti. Az idén 30 éves Immobile 22 forduló alatt 25 gólt rúgott, ezúttal éppen a sereghajtó SPAL-nak lőtt kettőt, s még egy gólpasszt is kiosztott. Rajta kívül Caicedo is duplázott, az ötödik találatot pedig Adekanye jegyezte. A súlyos vereséget elszenvedő vendégeknek csak a szépítésre futotta. A Juventus sokáig küszködött a Fiorentinával: Cristiano Ronaldo a 40. percben előnyös helyzetbe hozta az Öreg Hölgyet, de a vendégek ezt követően foggal-körömmel harcoltak. Az egyenlítés helyett a Zebrák számára megnyugtató győzelem jött össze a meccsen, ugyanis a hajrában Ronaldo ismét betalált, a ráadásban pedig De Ligt feltette az i-re a pontot. A Roma meglepetésre kikapott a Sassuolótól, de a Farkasok botlását nem tudta kihasználni a Pioli-féle Milan, mert Ibrahimovićék 1:1-es remit játszottak a Veronával.

Olasz bajnokság, a 22. forduló: Bologna–Brescia 2:1, Cagliari–Parma 2:2, Sassuolo–Roma 4:2, Juventus–Fiorentina 3:0, Atalanta–Genoa 2:2, Lazio–SPAL 5:1, Milan–Verona 1:1. A Lecce–Torino és az Udinese–Inter mérkőzés lapzárta után ért véget. A Sampdoria–Napoli mérkőzést ma játsszák.