KERÉKPÁROZÁS

A tasman ördög másodszor

2017 után ismét Richie Porte nyerte meg az országúti kerékpáros World Tour hagyományos szezonnyitóját, az ausztráliai Tour Down Undert. A néhány nap múlva 35 éves ausztrál a harmadik szakasz paracombe-i emelkedős befutójának megnyerésével alapozta meg sikerét, majd az utolsó, hatodik etapon a versenyhét szokásos befejezésén, a Willunga-hegyen sem talált legyőzőre az összetett esélyesek közül, bár a szakaszt a szökésből elöl maradt brit Matthew Holmes húzta be. A négy sprinteretapból Caleb Ewan kettőt, Sam Bennett és Giacomo Nizzolo egyet-egyet nyert.

Argentínában elkezdődött az egyhetes Vuelta a San Juan, amelyen a világ legjobbjai közül is jó páran – Peter Sagan, Fernando Gaviria, Julian Alaphilippe… – rajthoz álltak. A mezőnyben ott van a friss profi szerződését megkezdő zombori Veljko Stojnić, olasz csapata, a Vini Zabù–KTM sorában. Az első 163,5 kilométeres etapot a francia Barbier nyerte meg a 2018-as Tour de Hongrie-győztes olasz Belletti előtt. Veljko 1:20 perces hátránnyal gurult célba a 85. helyen, a bukás miatt szétszakadt mezőny közepe táján.