SPORTHÍREK

Másodszor is az MVP…

KOSÁRLABDA – NBA

Egyetlen meccset játszottak múlt éjjel az NBA-ben, a Dallas a szezonban másodszor látta vendégül a bajnoki címre is esélyes Los Angeles Clipperst. A nyugati rangadó Luka DončićKawhi Leonard összecsapásként volt beharangozva, és a főszereplők nem is okoztak csalódást. A Clippers a második negyedben két számjegyű előnyre tett szert, ami a harmadik negyedben elérte a 14 pontot (51:65), ám a Mavericks innen még visszakapaszkodott, a hajrára minimális vezetéssel fordult (98:97). Az utolsó percekben azonban a vendégeknek ment be több dobás, a tavalyi nagydöntő-MVP Leonard triplája (100:108) után Dončićéknak gyakorlatilag nem volt visszaút, a Clippers november után másodszor is diadalmaskodott Dallasban (107:110). A hazaiak szlovén zsenije egy gólpasszal maradt el a tripla duplától (36-10-9), Kawhi védekezésben is nagyot játszott (36 pont, 11 lepattanó, 3 labdaszerzés, 2 blokk). A Dallasnál Marjanović 12 ponttal köszönte meg a negyedórányi lehetőséget.

Elszenvedte első vereségét az Eurokupa Top 16 fázisában a Partizan, amely a török Darüşşafaka otthonában egy meglehetősen alacsony színvonalú és rapszodikus meccsen maradt alul (65:63). A Bajnokok Ligájában két fordulóval a csoportkör vége előtt nehéz helyzetbe került a Szombathely, amely hazai parketten kapott ki a török Beşiktaştól (79:83). A magyar gárda sorsa már nem csak saját kezében van, a két kötelező győzelem mellett az előtte álló csapatok hibái is kellenek a nyolcaddöntőt érő negyedik hely eléréséhez.

SAKK

Gorjacskina nyerési kényszerben

Vlagyivosztokban a női világbajnoki páros mérkőzés 11. játszmája a világbajnok Csü Ven-csün (Ju Wenjun) és a kihívó Alekszandra Gorjacskina között döntetlennel zárult a 40. lépésben. Igazi izgalom nem volt a partiban, a világossal játszó Ju szemmel láthatóan meg volt elégedve a fél ponttal, sorozatos cserékkel mindkét fél leegyszerűsítette az állást, az ellenkező színű futók végjátékában egyik fél sem nyerhetett. Ju megtartotta egy pont előnyét az utolsó parti előtt, 6:5-re vezet. Az utolsó partira ma reggel kerül sor, sok izgalom várható, hiszen Gorjacskina vezeti a világos bábukat, és csak a győzelem felel meg neki, döntetlen esetén Ju megnyeri a meccset, és megvédi világbajnoki címét.

JU (2584)–GORJACSKINA (2578)

Spanyol megnyitás, C67, 11. parti

1.e4-e5 2.Hf3-Hc6 3.Fb5-Hf6 (a berlini változat) 4.0–0-H:e4 5.d4-Hd6 6.d:e5 (mellékváltozat, amely sötétnek nem okoz gondot, a főváltozat 6.F:c6-d:c6 7.d:e5-Hf5 8.V:d8+-K:d8) -H:b5 7.a4-Hbd4 8.H:d4-d5 9.e:d6-H:d4 10.V:d4-V:d6 11.Ve3+-Fe6 12.Hc3-a6 13.Bd1-Vc6 14.Bd3-Fc5 15.Vg3-f6 16.Ff4-0–0 17.F:c7-Ff5 18.Bd2-Bf7 19.Ff4-Fb4 20.Bad1-F:c3 21.V:c3-V:c3 22.b:c3-Bc8 23.Bd8+-B:d8 24.B:d8+-Bf8 25.B:f8+-K:f8 (itt már nyugodtan döntetlenre adhatták volna, de még a közönség kedvéért lépegettek párat) 26.a5-Kf7 27.Kf1-F:c2 28.Ke2-Ke6 29.Fe3-Kd5 30.Fb6-Kc4 31.Kd2-Fe4 32.g3-Fc6 33.f4-h5 34.h4-Kd5 35.Ke3-Ke6 36.Fc7-Kf5 37.Fb6- Fd7 38.Fc7-Fa4 39.Fb6-Kg4 40.Kf2-Fc6 és döntetlen.

Megkezdődött a falusi liga

Január 19-én Zentán a Zenta Sakk-klub helyiségében hét csapat részvételével megkezdődött a Zenta községi falusi liga idei első versenye. A Bartha ÁronLőrincz László szervezőpáros kitűnő munkát végzett, hiszen nem kis feladat pótolni a január elején elhunyt Ősz Szabó Ferencet, aki megálmodta és minden évben megszervezte ezt a nagyszerű versenysorozatot. Az első csapatversenyt, amelyen a gondolkodási idő 15-15 perc volt, a zentai Újfalucsapata (Pletl Ákos, Simonyi Zoltán, Solymosi András, Pacal Mihály) nyerte meg, megelőzve a tavalyi győztes Orompartot (Farkas Sándor, Molnár Gábor Roland, Hrustanović Smail, Zoran Davidović) és a tavalyi bronzérmes Tornyos csapatát(Nagy Attila, Kaszás Viktor, Márkus Tibor, Kalmár Róbert).

Eredmények, 1. forduló: Felsőhegy–Ifik 2:2, Újfalu–Tornyos 3:1, Kevi–Orompart 1:3. 2. forduló: Tornyos–Ifik 3:1, Orompart–Újfalu 2:2, Kanizsa–Kevi 2:2. 3. forduló: Újfalu–Kanizsa 2,5:1,5, Ifik–Orompart 0:4, Felsőhegy–Tornyos 1:3. 4. forduló: Orompart–Felsőhegy 2:2, Kanizsa–Ifik 3:1, Kevi–Újfalu 0,5:3,5. 5. forduló: Ifik–Kevi 3:1, Felsőhegy–Kanizsa 1:3, Tornyos–Orompart 1,5:2,5. 6. forduló: Kanizsa–Tornyos 2:2, Kevi–Felsőhegy 3,5:0,5, Újfalu–Ifik 4:0. 7. forduló: Felsőhegy–Újfalu 1:3, Tornyos–Kevi 3:1, Orompart–Kanizsa 3:1. A végeredmény: Újfalu 18, Orompart 16,5, Tornyos 13,5, Kanizsa 12,5, Kevi 9, Felsőhegy 7,5, Ifik 7 pont.

A következő csapatversenyre február 9-én kerül sor ismét Zentán.