XIV. FÉRFI EB

A horvátok nyugodtan alhatnak

22:21-re verte Horvátország Csehországot a férfi kézilabda-Eb középdöntőjében, Lino Červar csapata hatból hatodik mérkőzését nyerte meg a svéd–osztrák–norvég rendezésű kontinenstornán. Minden nyomás nélkül lépett pályára a horvát csapat, hiszen az eredmények számukra kedvező alakulása miatt már a középdöntő féltávjánál, szombat estére kiderült, hogy biztosan elődöntőbe jutnak – ehhez nyilván az eddigi hibátlan menetelésük is kellett. A számukra gyakorlatilag edzőmeccsnek beillő, csehek elleni találkozó kevés találatot hozott, a korai szakaszban a felek többször cserélték a vezetést, a nagyszünetben 11:9-es horvát előny állt a kijelzőn. A csehek a második félidőben hét percet vártak első góljukra (13:10), majd a meglehetősen takaréklángon égő, alacsony dinamikájú meccsen a 47. percben egyenlítettek (16:16). A végjátékban aztán a horvátok újra magukhoz ragadták a vezetést, és bár a meccs legeredményesebb játékosa, a 8 gólos cseh Zdráhala az utolsó percben még egyenlített, Stepančić néhány másodperccel a vége előtt megnyerte a meccset.

Magyarország a malmői II. középdöntős csoportban ma 20.30-tól Svédországgal mérkőzik. Gulyás István legénysége jelenleg a hatos második helyén áll, a hibátlan Norvégia (6) mögött, a szlovénekkel pontegyenlőséggel (4-4), ám az egymás elleni meccsen aratott diadal miatt a szomszédok ilyen helyzetben hátrányban vannak. A magyar csapatnak a hátralévő két mérkőzésből (a másik Portugália ellen holnap 16 órától) elég egyet megnyernie, hogy biztosítsa szereplését a stockholmi elődöntőben, ráadásul a tokiói olimpiai indulás szempontjából is biztató a válogatott helyzete. Az Eb-győztes biztosan ott lesz Tokióban, és további két olyan gárda jut ki a selejtező tornákra, amely korábban még nem szerezte meg ezt a jogot. A jelenlegi állás szerint ez utóbbi eléréséhez Magyarországnak a középdöntős csoportban legalább a harmadik helyen kell zárnia.