2024. április 23., kedd
AUSTRALIAN OPEN

Györe kiesett, Fucsovics továbbjutott

A világranglista 40. helyén álló zentai Györe László 3:1-es vereséget szenvedett a ranglistán 71. japán Nisiokától, ezzel a szerbiai versenyző az első körben búcsúzott az Australian Opentől. A kemény pályás mérkőzésen a japán tini 6:4, 3:6, 6:2, 7:6 arányban múlta felül Györét. Az első szett során Nisioka 3:3-nál vette el a zentai adogatását, sajátját pedig végig hozni tudta, és 6:4-re lezárta a játszmát. A folytatásban Györe 40:0-ról bukta el szerváját, ám ezt követően 1:2-nél és 4:3-nál is breakelt, így 6:3-mal egyenlített. A harmadik játszmában Nisioka egyértelműen jobbnak bizonyult (6:2), a negyedikben azonban végig fej-fej mellett haladtak a teniszezők: a tie-breakben Györe elfogyott, a rövidítésben a japán 7:1-re diadalmaskodott.

Az Australian Open nyitónapjának máris megvan a legnagyobb meglepetése: a 13. helyen kiemelt kanadai Denis Shapovalov a magyar Fucsovics Mártontól kapott ki. Fucsovics a felkészülési tornák során is azt állította, hogy az év első Grand Slamjén akar csúcsformában teniszezni, a Shapovalov elleni 6:3, 6:7, 6:1, 7:6 arányú győzelem is ezt az állítását igazolja. A magyar teniszező bravúros játékkal kiütötte a kanadai sztárt, a következő körben pedig a Sinner—Purcell párharc nyertesével mérkőzik.