Keserédes visszatérés

Hat kihagyott mérkőzés után lépett újra parkettre Bogdan Bogdanović, a Sacramento klasszis szerb pontgyárosa. A sérülésből visszatért bedobó szemmel láthatóan jó kedvvel melegített, ám a Salt Lake City-ben rendezett meccsen egyelőre kereste formáját, 22 perc alatt 11 pontot szerzett. A Utah Jazz korán eldöntötte a mérkőzést, már az első negyed után tetemes előnnyel vezetett, és a sikere egyetlen pillanatra sem kérdőjeleződött meg (123:101). Bogdanék örömének első számű elrontója a szerb névrokona, Bojan Bogdanović volt, a horvát 6 triplát, összesen 30 pontot szórt a Kings kosarába. A nemrég 34 pontos karriercsúcsot jegyző Nemanja Bjelica most csak 10-ig jutott.

Houstonban nagy nyugati rangadót nyert a LeBron James (31) vezette Lakers, amely a Rockets sztárpárosának 69 pontja (Westbrook 35, Harden 34) ellenére viszonylag nyugodtan húzta be a meccset (115:124), a Clippers nyerőembere Kawhi Leonard (39) volt a New orleansi győztes pontzuhatagban (130:133), Dončić (35) legutóbb a Portland ellen vitte diadalra a Dallast (120:112). Keleten a ligaelső Milwaukee Brooklynban folytatta tarolását (97:117), az élgárdák közül a bajnoki címvédő Toronto Minnesotában (112:122), a Philadelphia New Yorkban (87:90), a Miami Oklahomában (108:115) nyert. Bostonban meglepetésre kapott ki a Celtics a nyugati kilencedik Phienixtől (119:123).