ÚSZÁS – BAJNOKOK SOROZATA

Szilágyi legyőzte Hosszút!

Két napon át Peking volt a világ úszófővárosa, ahol az úszó Bajnokok Sorozata második állomását rendezték. A magyarok a hétközi sencseni viadalhoz hasonlóan most is jól szerepeltek: szombaton Hosszú Katinka 200 m háton, Késely Ajna 400 m gyorson diadalmaskodott. Utóbbi számban két magyar állt a dobogón, a 2. helyet Kapás Boglárka csípte el. A férfiaknál Kenderesi Tamás 200 m pillangón szintén ezüstérmes lett, Kozma Dominik pedig 200 m gyorson a bronzérmet szerzett. Szombaton a 4×100 méteres vegyes gyorsváltók számában a 2. helyezett nemzetközi négyesnek Szilágyi Liliána, a 3. helyezett kvartettnek pedig Kenderesi volt tagja.

Shane Tusup legújabb tanítványa vasárnap 200 m pillangón legyőzte Hosszút, így a magyarok különcsatáját is ő nyerte: Szilágyi 2:08,37-es idővel aranyat akaszthatott a nyakába, Hosszú 2:08,56-tal második, Kapás 2:09,91-gyel negyedik lett a futamban. Ami talán még ennél is meglepőbb, hogy Katinka 200 m vegyesen is csak második lett. A háromszoros olimpiai bajnokot itt a kanadai Pickrem utasította maga mögé, igaz, a magyar klasszis 100 m háton és 200 m gyorson is vízbe szállt, mindkét számban negyedik lett. A nap zárásaként a 4×100 méteres vegyes vegyesváltók küzdelmeit rendezték nemzetközi csapatok részvételével. A 2. helyezett négyesnek tagja volt Kapás és Késely, a bronzérmesnek pedig Hosszú.