Dončić tökéletesen vezényelt

A sacramentói védelem nem tudott mit kezdeni Dončićtyal (Fotó: Beta/AP)

Újabb fenomenális teljesítménnyel vezette győzelemre a Dallast Luka Dončić, a Mavericks ezúttal Nemanja Bjelicáék Sacramentója otthonában győzött 127:123 arányban. A Kings egy félidőig tartotta a lépést a vendégekkel, akik a harmadik negyed végére már komolyabb előnyt birtokoltak (93:108), innen a Sacramento a kapaszkodás ellenére nem tudott fordítani. A szlovén zseni a három fő statisztikai mutatóból egyaránt kimagasló számokat hozott, 25 pontja mellé 15 lepattanót és nem kevesebb, mint 17 gólpasszt írt be. Bjelica a stabil átlagát (11-12-5) szállította.

A Denver magabiztosan nyert, klasszis védelemmel 86 ponton tartva a Charlotte-ot (100:86), Nikola Jokić most nem termelt nagyüzemi méretekben (12-8-8). Az est legnagyobb meglepetését az Orlando okozta, amely a 21 éves Markelle Fultz tripla duplájával (21-11-10) vezetve 119:118-ra nyert a nyugati listavezető Lakers otthonában.

EURÓPAI POROND

Menetel a Partizan

Második meccsét is megnyerte az Eurokupa Top 16 szakaszában a Partizan, Andrea Trinchieri gárdája az E csoportban az olasz Trento otthonában aratott kiütéses győzelmet (58:83). A fekete-fehérek példás csapatteljesítménnyel nyertek, a legjobb Zagorac és Paige „csak” 11-11 pontig jutott, miközben mindenki feliratkozott a pontszerzők közé.

Kellemetlen vereséget könyvelt el az Euroligában a Crvena zvezda, amely a nálánál rosszabbul álló Žalgiristől kapott ki (70:76) Belgrádban, de még így is negyeddöntős helyen áll.