SPORTHÍREK

Őrület Kansas Cityben

NFL

Vasárnapról hétfőre virradó éjszaka lejátszották az NFL-liga másik két főcsoport-elődöntőjét. Az NFC-konferenciában a San Francisco ellenfele a Green Bay lesz, amely izgalmas összecsapáson egyetlen labdabirtoklásnyi különbséggel, 28:23-ra verte a szabadkártyás Seattle-t. Az AFC-ben a Tennessee után a Kansas City jutott a főcsoportdöntőbe, miután elképesztő forgatókönyvű meccsen verte a Houstont. A vendég Texans a házigazda hatalmas védelmi hibáit kihasználva már az első negyedben három touchdownt ért el (0:21), és a második periódust is mezőnygóllal kezdte (0:24). A Chiefs azonban ennél is bravúrosabb negyeddel válaszolt, négy TD-t produkálva mindössze kilenc perc alatt! A nagy szériából a bivalyerős tight end, Travis Kelce hét perc alatt hármat vállalt, a futó Damien Williams is három TD-t pakolt a közösbe, az irányító Patrick Mahomes öt TD-passznál állt meg. A végeredménynek is bőven beillő, félidei 28:24 után egyébként a Houstonnak nem volt esélye a fordításra, a Chiefs 51:31-es diadalt ünnepelt.

Boban Marjanović: 18 perc alatt 26 pont (Fotó: Beta/AP)

Bobannak nem kell sok

Rendesen meghálálja a viszonylag kevés játéklehetőséget Boban Marjanović, a Dallas szerb centere. A közkedvelt 224 centis óriás a hétvégén először a Lakers ellen léphetett pályára, és bár a Mavericks vereséget szenvedett a nyugati éllovastól (114:129), a szerb 10 perc alatt hozott össze 14-10-es dupla duplát, a hajrában egy hármast is bevágva. A Philadelphia elleni sikeren (109:91) mindössze 8 perc alatt jutott el 12 pontig, és a dallasi közönséget ezúttal is talpra állította egy „Bobi”-tripla.

Kellemetlen vereségbe futott bele a Denver, a keleten az utolsók közt álló Cleveland 111:103-ra nyert a Nuggets parkettjén, Jokić nem nyújtott átlagon felülit (19-12-5). Másnap viszont már újra ünnepelhetett a Pepsi Center közönsége, ráadásul a Kawhi Leonarddal (30) felálló Los Angeles Clippers vérzett el (114:104). A zomborinak ismét csak gólpasszokból nem jött össze a két számjegyű (20-15-6).

A Sacramentónak esélye sem volt a Milwaukee ellen (106:127), Bjelica dupla duplával (12-13) zárt, Bogdanović még mindig pihent. Smailagić 2 pontot hozott össze a Clippers otthonában, ahol a Golden State 109:100-ra maradt alul, a Memphis vendégeként 3 lepattanót jegyzett a vereségen (122:102). A Grizzlies sorozatban öt sikernél tart, amivel felkapaszkodott a nyugati nyolcadik helyre. Marko Gudurić elenyésző lehetőséget kap, ha egyáltalán pályára léphet.

TEKE

Anđelković és Zavarkó a bajnok

Az Apatinban megtartott tartományi egyéni bajnokságon Jasmina Anđelković és Zavarkó Csaba szerezte meg a bajnoki címet.

Dobogósok, nők: Jasmina Anđelković (Alimenta) 601, Vesna Boškov (Banat) 578, Nevenka Joković (Alimenta) 576 fa. Férfiak: Zavarkó Csaba (Jedinstvo) 637, Danilo Mandić (Vihor) 636, Lainscsák Dávid (Spartacus 024) 625 fa.

A nőknél a legjobb 19, a férfiaknál a legjobb 13 helyezett jutott tovább az országos bajnokságra.