A szerbé volt az utolsó szó

Nagy nyugati rangadót játszottak egymással a Dallas és a Denver, a két balkáni klasszis, Luka Dončić és Nikola Jokić vállalták a főszerepet. Az összecsapás a kiélezett végjátékban dőlt el, a szerb 8 másodperccel a dudaszó előtt nyerte meg a meccset a Nuggetsnek (106:107). Jokić ezzel betetézte egyébként is pazar teljesítményét: csak a harmadik negyedben egyéni rekordot jelentő 21, összesen 33 pontot termelt 6 lepattanó, 7 gólpassz, illetve 1-1 labdaszerzés és blokk mellett. A szlovénnek egy lepattanó hiányzott a tripla duplához (27-9-10).

Alen Smailagić először érte el a 10 pontot (11 perc alatt!), de a Golden State-nek nem volt esélye a ligaelső Milwaukee ellen (98:107).

EURÓPAI POROND

Jól indult a Top 16

Győztes rajtot vett az Eurokupa Top 16 fázisának nyitányán a Partizan, a Trinchieri-gárda az E csoportban 99:81-re verte a Bolognát. Három magyar csapat is pályára lépett az európai porondon, a Szombathely a BL-ben fontos meccset vesztett a Zaragozával szemben (70:77), a Körmend az Európa-kupában idegenbeli hosszabbításos sikerrel életben tartotta negyeddöntős reményeit (Zwolle, 90:94). Bajba kerülhet a Sopron a női Euroligában, miután a Fenerbahçe vendégeként hatodik vereségét könyvelte el (70:52).