Újabb nagy fordítás

Úgy tűnik, nagy nehezen rátalál a győztes útra a Sacramento, az NBA „szerb” csapata, amelynek nem először kellett tetemes hátrányt ledolgoznia a sikerért. Nemanja Bjelicáék az első félidőt egálra hozták (53:53) Phoenixben, ám a házigazda Suns a harmadik negyedet 27:6-tal kezdte, s ekkor úgy tűnt, a 21 pontos lemaradásból nincs visszaút. A Kings azonban nem adta fel, és feljavítva védekezését, a periódus végéig faragott hátrányán (87:78), az utolsó negyedben pedig 36:16-os részeredménnyel a maga javára fordította az állást (103:114). Bjelica három triplát vágva összesen 19 pontig jutott, egyedül a nemrég visszatért De’Aaron Fox (27) volt nála eredményesebb a győzteseknél. Bogdanović, a liga egyik legjobbnak tartott „hatodik embere” sérülése miatt továbbra sem léphetett pályára. A Sacramento utóbbi négy meccséből hármat megnyert, és ugyanannyi győzelmet számlál, mint a pillanatnyi nyolcadik, utolsó playoffhelyezett San Antonio (15/20), igaz, hárommal több vereség mellett (15/23).

A Memphis Marko Gudurić pályára lépése nélkül 119:112-re verte a Minnesotát, a címvédő Toronto két számjegyű előnyt adott le otthon a Portlanddel szemben (99:101). A nyugati éllovas Lakerst a szezonja egyik legponterősebb meccsét hozó LeBron James (31-5-5) vezette fölényes diadalra a New York ellen (117:87).