2024. április 16., kedd

Kiütéses Zvezda-siker

Punter 15 ponttal mutatkozott be Zvezda-mezben (Fotó: Beta)

A rájátszásos helyezések kapujába került a Crvena zvezda, miután az Euroliga 17. fordulójában bravúros produkciót nyújtva 30 ponttal, 93:63-ra verte a Bayern csapatát. Dragan Šakota fiai hárommérkőzéses győzelmi sorozatot futnak a legrangosabb európai klubviadalon, és 8/9-re javított mérlegükkel immár ugyanannyi győzelmet számlálnak, mint a hetedik Himki és a nyolcadik Milano. A Zvezda, amely a liga legjobb védekező csapata, meccsenként átlagosan 73,6 pontot engedélyezve az ellenfélnek, az előző körben a Zenitet 18 ponton tartotta a teljes második félidőben (58:65), és most is a kiváló védőmunkára alapozta a sikert. A bajorok ellen a nagyszünetre gyakorlatilag biztossá vált a diadal (53:31). A Zvezda legjobbja Lorenzo Brown volt (15-6-7), és jól sikerült a bemutatkozása az Olimpiakosztól egy hete megszerzett Kevin Punternek (15).

A csütörtök esti programon két meglepetés született, Hanga Ádám Barcelonája a nagy felzárkózás ellenére alulmaradt (76:74) a Baskonia otthonában, a sereghajtó Žalgiris 15 pontos hátrányból (29:44) fordított a final four esélyes Makkabi ellen (73:68).

Húszról állt fel a Kings

Korán eldőlni látszott a Sacramento és a Memphis összecsapása, a vendég Grizzlies a második negyed elején már 20 ponttal vezetett (26:46), ám a Kings még ebben a periódusban összekapta magát, és 37:18-as részeredménnyel már a nagyszünetre előnyt szerzett (63:60) – a fordítást épp egy Bogdanović-tripla hozta el. A folytatásban azért nem adta könnyen a bőrét a Memphis, de a végjátékot a házigazda bírta jobban. A Sacramento vezére a komolyabb sérülésből visszatért De’Aaron Fox volt (27 pont, 9 gólpassz, 4 lepattanó, 5 labdaszerzés, 2 blokk), aki nagy reménysége lehet Vlade Divac vezérigazgatónak a playoffszereplést illetően. Bogdan 16, Bjelica 8 pontig jutott.

26 hónap után először nyújtott gólpassz nélküli meccset Nikola Jokić (22-7), de a Nuggets így is nyert Indianában (116:124), Smailagić vesztes meccsen 7 ponttal hálálta meg a 15 percnyi lehetőséget (Minnesota–Golden State 99:84). Marjanovićra nem lehetett panasz a Brooklyn ellen (123:111), az óriás 13 perc alatt 10 pontot és 7 lepattanót hozott össze, a legjobb szokás szerint Dončić volt (31-13-7)