2024. április 23., kedd
VÍZILABDA

Szerb győzelem a rangadón

A szerb férfivízilabda-válogatott hazai pályán 15:11-re legyőzte Horvátországot a világliga vasárnapi játéknapján, így Dejan Savić együttese bebiztosította csoportelsőségét a sorozat kontinentális selejtezőjében. Az első negyedben még fej fej mellett haladtak a csapatok, a játékrész végén 4:4-et mutatott az eredményjelző, a folytatásban viszont a magára találó kiváló védelmének köszönhetően a házigazda fokozatosan elhúzott. A csapat nem érzete meg az ezúttal szabadnapos Andrija Prlainović, Miloš Ćuk, Stefan Mitrović vagy Nikola Jakšić hiányát, a helyettük lehetőséget kapó fiatalok rendkívül jól feltalálták magukat, Filipović és Mandić vezérletével a harmadik nyolc percben már hat góllal (14:8) vezettek, amit a horvátok nem tudtak ledolgozni.

A válogatottra néhány nap szünet vár, majd január 2-án Spanyolországba utazik, és ott készül tovább a budapesti Európa-bajnokságra.