2024. április 24., szerda
NBA

Karácsonyi meglepetések

Öt mérkőzést játszottak karácsony napján az NBA-ben, és talán nem véletlenül az ötből három akár főcsoportdöntőnek is elmehetne tavasszal. A ligát és a keleti konferenciát is toronymagasan vezető, első számú bajnokesélyesnek kikiáltott Milwaukee a keleti negyedik Philadelphia otthonába utazott, ahol a 76ers pazar első félidejének köszönhetően (69:48) váratlanul simán gyűrte le (121:109) a Bucksot. A meccs legjobbja Joel Embiid volt, aki már az első félidőben 21 pontig, végül 31-11-es dupla dupláig jutott. A kameruni elitcenter ráadásul hatalmasat védekezett Antetokounmpón, 18 ponton tartva a görögöt. A bajnoki címvédő, jelenleg ötödik Toronto a második Bostonnal nézett farkasszemet, a vendég Celtics a harmadik negyedben döntötte el a találkozót (102:118) a kiváló dobónapot kifogó Jaylen Brown (30) vezérletével.

Nyugaton a listavezető Lakers és a harmadik Clippers összecsapása számított ínyencfalatnak. A Staples Centerben a rangadó derekán úgy tűnt, a „házigazda” diadalmaskodhat (68:53), ám Kawhi Leonardék a harmadik negyed végére egyenlítettek, majd a hajrában a maguk javára fordították az állást (106:111). A Lakersnél Kuzma (25) nőtt fel Davis (24) és James (23-10-9) párosához, a túloldalon Leonard (35) volt az abszolút nyerőember, aki szoros fogásával 9/24-es mezőnymutatóba (2/12 tripla) hajszolta LeBront. A Houston képtelen volt megtartani két számjegyű előnyét (40:53) az egész szezonban a legjobbjai nélkül felálló Golden State otthonában (116:104), Nikola Jokić Denvere pedig hatalmas meglepetésre otthon kapott ki a New Orleanstól (100:112). Két nappal korábban Phoenixben még ünnepelhetett (111:113) a Nuggets a szerb újabb klasszis teljesítményének is köszönhetően (22-12-10).