2024. április 23., kedd

Megérkezett a tavalyi Joker

Rendesen kiszolgálta a Pepsi Center közönségét a Denver, amely 110:102-re verte az Oklahomát. A Nuggets az első támadástól végigvezette a meccset, amelyet a 30:19-es harmadik negyeddel döntött el, és a hazai szurkolók néhány szenzációs egyéni megoldást is megünnepelhettek. A leglátványosabb megmozdulást Jamal Murray produkálta, aki egy önmagának a palánktól feladott labdát zsákolt be ellentmondást nem tűrően. A főszerepet mégis a legjobb formáját hozó Nikola Jokić játszotta, aki szezonja negyedik tripla dupláját jegyezte, 11/14-es mezőnymutatóval 28 pontig jutott, 14 lepattanót szedett, és karmesteri magasságokban, többször is hangos ovációt kiváltva passzolt, összesen 12 asszisztot kiosztva társainak.

Dončić megsérült

Dallasban néhány perc alatt szinte másodlagossá vált a Mavericks és a Miami összecsapása, amikor a hazai fenomén Luka Dončić sérülést szenvedett. A szlovén egy támadásban akaratlanul ellenfele, Nunn lábára állt, és jobb bokája rosszat sejtetően kifordult. A 20 éves fenomén bicegve lerogyott a széksorok között, majd fél lábon ugrálva, síri csendben hagyta el az arénát. Mint később Rick Carlisle vezetőedző bejelentette, az orvosi leletek alapján szerencsére csak bokarándulásról van szó, de Dončićnak így is jó néhány mérkőzést ki kell hagynia. A furcsa forgatókönyvű meccset egyébként a Miami nyerte meg hosszabbításban (112:112, 122:118), miután a Dallas egyszer még felállt a 24 pontos (40:64) hátrányból…