2024. április 24., szerda

Boban és Luka brillírozása

Eddigi legjobb meccsét nyújtotta Dallas-mezben Boban Marjanović, a Mavericks 224 centis szerb óriása. Az idejekorán eldőlt találkozón, amelyet a Dallas kiütéssel, 130:84-re nyert meg, a szerb a szokásosnál több időt, bő 22 percet tölthetett parketten, és meg is hálálta a lehetőséget Rick Carlisle edzőnek. A mindenhol közönség- és csapattárs-kedvenc „Bobi” közel tökéletes mezőnymutatóval (6/7) és büntetőzéssel (3/4) 15 pontig jutott, ami mellé nem kevesebb, mint 16 lepattanót szedett össze, valamint 2-2 gólpasszal és blokkolással tette teljessé kiváló estéjét.

A meccs, mondani sem kell, ismét Luka Dončićról szólt elsősorban, aki a harmadik negyed végén már le is ülhetett pihenni, hiszen a házigazda ekkor 104:66-ra vezetett. A szlovén szupertehetség 26 perc alatt 26 pontot, 8 asszisztot és 6 lepattanót ért el, és újabb impozáns társaságba került: sorozatban 18. meccsén hozott legalább 20-5-5-ös mérleget az említett mutatókból, ilyen hosszú szériája eddig csak két legendának, Oscar Robertsonnak és Michael Jordannek volt…