2024. április 16., kedd

Megint Roger veresége a nyerő

Rafael Nadal és Novak Đoković az idén nem szenvedtek meglepő vereségeket a Grand Slam-tornákon, Roger Federer viszont kettőt is, s mi sem természetesebb, mindkettő helyet kapott az ATP erre vonatkozó listáján. Nyertes lett a Sztefanosz Cicipasz elleni melbourne-i vesztes meccse, míg az a vereség, amelyet New Yorkban Grigor Dimitrovtól szenvedett el, a harmadik helyre került.

A lista: 1. Cicipasz–Federer 6:7, 7:6, 7:5, 7:6, Australian Open, nyolcaddöntő, 2. Pella–Raonić 3:6, 4:6, 6:3, 7:6, 8:6, Wimbledon, nyolcaddöntő, 3. Dimitrov–Federer 3:6, 6:4, 3:6, 6:4, 6:2, US Open, negyeddöntő, 4. Fabbiano–Cicipasz 6:4, 3:6, 6:4, 6:7, 6:3, Wimbledon, 1. forduló, 5. Herbert–Medvegyev 4:6, 4:6, 6:3, 6:2, 7:5, Roland Garros, 1. forduló.

A jövő évi női idény január 6-án a brisbane-i (Ausztrália), sencseni (Kína) és aucklandi (Új-Zéland) tornákkal rajtol. Brisbane-ben Ashleigh Barty vezetésével hatan is ott lesznek az első tízből, Sencsenben Belinda Bencic, Aucklandben pedig Bianca Andreescu és Serena Williams lesz az első két kiemelt. A kínai tornára nevezett a legjobb magyar és szerb is, és Babos Tímea meg Nina Stojanović a főtábla várakozási listáján foglalnak helyet.