XXIV. NŐI VILÁGBAJNOKSÁG

Szerbia nyert a gólesőben

Fontos győzelemmel kezdte a középdöntőt Szerbia a Japánban rendezett, olimpiai kvalifikációs női kézilabda-világbajnokságon. Ljubomir Obradović csapata Dél-Koreát verte pörgős, gólgazdag meccsen 36:33-ra. A sikerrel a szerb lányok megtartották esélyeiket a középdöntős csoport negyedik, ezáltal a vb hetedik helyére, ami indulási jogot jelentene a tavaszi olimpiai selejtezős tornán. A győzelem azért is jelentős, mert az előző fázisban a B csoportot megnyerő Dél-Koreának ez volt az első veresége a viadalon, korábban sem a németek, sem a dánok, sem a vb-címvédő franciák nem bírtak el az ázsiaiakkal.

Remekül indították a szerb lányok a találkozót, amely elsősorban a támadásokról szólt. Alig telt el tíz perc, máris komoly vezetésük állt az eredményjelzőn, az előny 14:7-nél elérte a 7 gólt. Ezután gyors gólváltásokkal rohantak a felek a pihenőig, a játékrész hajrája a végül 10-ig jutó Ryu vezette koreaiaknak sikerült jobban (a szünetben 21:16). A szerbek közül a jobbszélső Željka Nikolić parádézott, a szünetig 5-ször betalálva, a csapatkapitány Jelena Lavko és Slađana Pop-Lazić 4-4-et lőtt ebben a periódusban. A folytatásban kicsit csökkent a mérkőzés tempója, de továbbra is szép számmal hullottak a gólok – mindkét oldalon, így Szerbia győzelme nem volt nagyobb veszélyben. Jelena Trifunović a 40. perctől elkapta a fonalat, és 8 perc alatt vágott ötöt, szinte egymaga tartva a lépést a riválissal. A második félidő derekán az ázsiaiak 4:0-s sorozattal 8-ról 4-re faragták hátrányukat (30:26), de túl későn kezdtek kapaszkodni, az utolsó percekben Lavko és Liščević biztosították be a diadalt. Legeredményesebb szerbként Lavko 7, Liščević, Pop-Lazić, Nikolić és Trifunović 5 gólnál állt meg.

Magyarország ma 10 órától Franciaországgal mérkőzik a 13. helyezésért, miután az alsóházi elődöntőben magabiztosan, 34:26-ra verte Argentínát. Kim Rasmussen együtteséből a csapatkapitány Kovacsics Anikó volt a legeredményesebb 7 góllal, Háfra Noémi és Márton Gréta 6-6-szor talált be.

Eredmények, középdöntő, 1. forduló, I. csoport: Szerbia–Dél-Korea 36:33, Németország–Hollandia 25:23, Norvégia–Dánia 22:19.