XXIV. NŐI VILÁGBAJNOKSÁG

Hollandia lemosta Szerbiát

Súlyos, 36:23-as vereséget szenvedett Szerbia Hollandiától a Japánban rendezett, olimpiai kvalifikációs női kézilabda-vb negyedik fordulójában. Ljubomir Obradović lányai ezzel megmaradtak az Angola és Kuba ellen összegyűjtött 4 ponton, és már biztos, hogy ha tovább is jutnak az A csoportból, nem visznek magukkal pontokat, hiszen mindkét biztos középdöntőstől (a másik Norvégia) kikaptak.

Egészen pocsék kezdést mutattak be a hollandok ellen a szerb lányok, akik a 7. percben, Trifunović révén lőtték első góljukat. A mérkőzés gyakorlatilag negyedóra alatt eldőlt, az elmúlt két vb dobogósai (2015 ezüst, 2017 bronz) eddigre már 10:4-gyel mentek. A szerbek kicsit megrázták magukat, és tíz percig lépést tartottak, igaz, elsősorban Liščević heteseivel (6). Az akciógólok gyéren érkeztek, miközben a hollandoknál sorra jöttek a hatalmas átlövések. A pihenő előtti 5:0-s holland rohanás megpecsételte a szerbek sorsát (a félidőben 20:12). A második periódus ugyanúgy indult, mint az első, Szerbia a 9. percében lőtt gólt először a remekül védő Westernek, de legalább kicsit összekapta a védekezését. Marija Obradović elkapta a fonalat, és ötöt dobott jó tíz perc alatt (összesen hatot), Trifunović újabb hármat tett hozzá első félidei három góljához, de rajtuk kívül szinte mindenki észrevétlen volt akcióból. A hajrára kissé kozmetikázott, 23:31-es eredményre ráadásul a hollandok az utolsó percekben újabb 5:0-val válaszoltak, így alakult ki a 13 gólos különbség. A meccs legjobbja, Polman nyolcat szórt a szerb kapuba, Van der Heijden, Dulfer és Abbingh 6-nál állt meg.

Ma Szerbia és Magyarország is sorsdöntő mérkőzés elé néz. A szerbek Szlovéniával (7 óra, Arena Sport 1, RTS 2), a magyarok Romániával mérkőznek (11 óra, M4 Sport, Arena Sport 2) a középdöntős szereplésért. Annyi előnye mindkét csapatnak lesz, hogy az eddigi mérkőzéseken kialakított gólarányuk miatt a döntetlen is elegendő a továbbjutásukhoz.

Eredmények, 4. forduló, A csoport: Norvégia–Angola 30:24, Hollandia–Szerbia 36:23, Szlovénia–Kuba 39:26.