2024. április 24., szerda
XXIV. NŐI VILÁGBAJNOKSÁG

Veszélyben a magyar továbbjutás

Szoros mérkőzésen 25:24-re kapott ki Magyarország Montenegrótól a Japánban rendezett női kézilabda-világbajnokság harmadik fordulójában, Kim Rassmussen együttese második vereségét volt kénytelen elkönyvelni.

Számítani lehetett arra, hogy Montenegró kőkemény, fizikális kézilabdát fog játszani. A spanyol bírók szerencsére nem engedték, hogy elfajuljanak a dolgok, és rendesen osztogatták a kiállításokat, sőt Klikovacnak egy piros lap is kijárt könyöklésért. A korrekt bíráskodás ellenére a montenegróiak elérték céljukat, a magyarok megijedtek, és rendkívül bizonytalanul támadtak. Az első félidő túlnyomó részében egálközeli eredmény állt a kijelzőn, Montenegrót a Radičević (8)–Raičević (7) páros vitte a hátán, a magyarok közül a balszélső Schatzl Nadine négyet lőtt a pihenőig (12:13). Montenegró 4:2-vel nyitotta a második félidőt (14:17), Rasmussen szövetségi kapitánynak ekkor időt kellett kérnie, hogy megtörje a rossz ritmust. Egy 4:0-s rohanással (18:17) sikerült is visszavenni a vezetést, de a jobb szélen belendülő Lukács Viktória (6) és Schatzl (7) mellett hiányzott a magabiztos átlövői teljesítmény. Háfra, Klujber, Faluvégi, Szabó és a legrutinosabb Tomori is csak 2-2 gólig jutott, a csapatkapitány Kovacsics pedig egyszer sem tudott betalálni. A hajrában folyamatosan a magyaroknak kellett futniuk az eredmény után, többször támadtak az egyenlítésért is, ám rendre hibáztak. Bulatović az utolsó percre fordulva 25:23-ra módosította az állást, amivel eldőlt a találkozó, Klujber hetese másodpercekkel a vége előtt csak a kozmetikázásra volt elegendő.

A magyar lányok sorsa a papírforma szerint a pénteki, Románia elleni mérkőzésen dőlhet el, hiszen a spanyol–montenegrói–román hármas közül egyet muszáj megverni az első háromba kerüléshez. Magyarország ma Szenegállal játszik (11 óra, M4 Sport), ahol szóba sem kerülhet a pontvesztés.

Közel volt a bravúr

Az eddig legnagyobb kihívással néztek szembe a hibátlan szerb lányok, akik az A csoport másik tökéletes mérlegű csapatával, Norvégiával mérkőztek. Ljubomir Obradović együttese derekasan küzdött a háromszoros világbajnok, pekingi és londoni olimpiai bajnok skandinávok ellen, sőt a második félidő tizedig percéig teljesen játékban volt. Oftedalék aztán a végét megnyomták, és a hősies szerb küzdés ellenére lassacskán eltávolodtak, majd a hajrára döntő különbséget alakítottak ki, és három góllal, 28:25-re nyertek. Szerbiának ma pihenőnapja van, holnap 10 órától kulcsfontosságú meccset játszik Hollandia ellen.

Eredmények, 3. forduló, A csoport: Hollandia–Kuba 51:23, Angola–Szlovénia 33:24, Norvégia–Szerbia 28:25.