Szoros élmezőny, folytatás tavasszal

SZABADKAI VÁROSI LIGA

Zentaörs: Hajduk–Csantavér 2:0 (2:0)

Hajduk-pálya, 100 néző, vezette: Rauković (Szabadka). Góllövők: Katić a 12. és Laličić a 30. percben.

Hajduk: Toldi, Pavićević, Čukvas, Vujović, Marčetić (Marunić), Kosović, Golubović, Sinobad, Laličić, Katić (Jakšić), Petrić.

Csantavér: Pesti, Bózsity Martin, Szabó M., Kecsenovity, Szabó A., Bózsity Márk, Kelemen, Jurcsek, Kozma, Szedlár, Vituska Á. (Vituska S.).

A szomszédos települések csapatai izgalmas, jó mérkőzést játszottak. A csantavéri védelem hibáját követően a hazaiak hamar megszerezték a vezetést, de a vendégek pár perccel később akár egyenlíthettek volna: Kelemen kapott hosszú indítást, rávezette a kapura, de lövését Toldi bravúrosan hárította. A 30. percben egy bal oldali beadás után Laličić kézzel maga elé vette a labdát, és a hálóba rúgta, s bár a partjelző jelezte a kezezést, a játékvezető mégis megadta a gólt. A mérkőzés hátralévő részében mindkét csapat előtt adódott helyzet, de a kapusok nagyszerűen védték hálójukat, így több találat már nem született.

A 13. forduló: Hajduk–Csantavér 2:0, Lokomotiva–Žednik 3:0, Elektrovojvodina–Mala Bosna 5:1, Bikovo–Udarnik 1:2, Palics–Vinogradar 1:3. A Solid szabad volt.

NŐI LABDARÚGÁS – I. LIGA

Szabadka: Spartacus B–Crvena zvezda B 3:6 (2:3)

A városi stadion segédpályája, 50 néző, vezette: Stoiljković (Újvidék). Góllövők: Obradović a 26. és a 67. és Đokić a 21., ill. Paunović a 20. és a 64., Sremčević a 36. és a 83. (11-esből), Vorkapić a 45. és Agbaba az 53. percben.

Spartacus B: A. Trkulja, Márki, Ábrahám, Pataki (Maljan), M. Trkulja, Nagy, Marković (Žadro), Đokić, Obradović, Lazarević (Kozlica), Milosavljević.

Crvena zvezda B: Eremić, Kucinar (Radenković), Dželatović, Njagul (Nikolić), Mirković (Marković), Paunović, Sremčević, Trifunović (Agbaba), Vorkapić (Stamenić), Vasić, Živković.

A 8. fordulóból elhalasztott mérkőzésen a vendégek egy szépségdíjas találattal jutottak vezetéshez: a 20. percben Paunović lőtt 18 méterről a bal felső sarokba. A kiesés ellen küzdő hazai csapat a bekapott gól után gyorsan megfordította az állást, sőt a szabadkaiaknak esélyük volt a 3:1-re is, Obradović azonban nagy helyzetben a kapusba lőtte a labdát. A kihagyott lehetőség természetesen” ezúttal is megbosszulta magát, előbb Sremčević bombázott a léc alá, majd egy szögletrúgás után Vorkapić csúsztatott a bal felsőbe, így a szünetre a fővárosiak vonulhattak előnnyel. A második játékrész elején újabb nagy hazai helyzet maradt ki, a túloldalon viszont a piros-fehérek kíméletlenül kihasználták a szabadkai védelem megingásait, és a 64. percben már háromgólos volt az előnyük. Három perc múlva Obradović gólja adott még némi reményt a kék-fehéreknek, a hajrában azonban az egyik hazai védő kezezett a saját tizenhatosán belül, a megítélt büntetőből pedig a vendégek egyik legjobbja, Sremčević bebiztosította a belgrádiak győzelmét.