FORMULA–1

Változott a dobogó

A vasárnapi leintéssel sem ért még véget a zűrzavaros Formula–1-es Brazil Nagydíj: ahogy azt a díjátadó során már tudni lehetett, a harmadik helyen befutó Lewis Hamiltont még vizsgálták az Alexander Albonnal való ütközés miatt. Pár órával később vált hivatalossá a végeredmény, miszerint a világbajnokot 5 másodperces időbüntetéssel sújtották, és mivel a biztonsági autó mögött összesűrűsödött a mezőny a hajrában, Hamilton ezzel egészen a 7. helyig csúszott vissza. A dobogó legalsó fokát Carlos Sainz örökölte meg, aki így utólagosan szerezte meg F1-es karrierje első pódiumát, amit viszont így is jól megünnepelt a McLarennel, hiszen a csapat sem járt már ilyen magasságokban 2014 óta. Kimi Räikkönen 4. és Antonio Giovinazzi 5. helyével az Alfa Romeo is nagyot kaszált.

A győztes Max Verstappen mögött Pierre Gasly és Sainz személyében két versenyző is ugyanazon a futamon szerezte meg első dobogóját, ami olyannyira ritka jelenség a Formula–1-ben, hogy legutóbb az 1994-es Német Nagydíjon történt csak ilyen, ahol Olivier Panis és Eric Bernard érték el ezt.