Bajsa a vendégek szárnyán

Piri Ottó csapata fölényesen verte meg a Krila Krajine csapatát – Az adorjáni Tisza hatodik győzelme, a Zenta negyedik veresége

I. VAJDASÁGI LIGA

Szabadka: Bácska 1901–Vojvodina 3:1 (2:0)

Zombori úti pálya, 100 néző, vezette: Pjevac (Temerin). Gólszerzők: Anđić (büntetőből) a 36., Rajkovača a 45., Nosković az 53., illetve Šćepanović a 63. percben.

Bácska 1901: Studen, Bjedov, Mezei, Anđić, Lučić,Vujošević, Manojlović (Rajkovača), Masalušić, Nosković (Bijelović), Nendović (Lazić), Milić.

Vojvodina: Magda, Runjevac, Malbaški, Rudić, Banč (Vlaučin), Kalajdžija (Đukanović), Knežević, Pešić (Zakić), Živanov, Šćepanović, Džajski.

Az őszi idény utolsó hazai mérkőzésén magabiztos győzelmet aratott a Bácska, és ezzel továbbra is őrzi második helyét a táblázaton. Az első húsz perc eseménytelensége után a hazaiak egyre veszélyesebbé váltak az ellenfél kapujára. A vezetést a 36. percben szerezték meg a piros-fehérek, amikor a vendégek Bjedovval szemben szabálytalankodtak a büntető területen belül, a megítélt tizenegyest pedig Anđić értékesítette. A félidő hajrájában Rajkovača kitűnően találta fel magát a vendégek tizenhatosában, és megduplázta csapata előnyét. Az 53. percben újabb Bácska-gólt láthatott a közönség, ekkor Lučić átadásából Nosković volt eredményes. A vendégek a 63. percben Šćepanović góljával szépítettek, és ezzel beállították a végeredményt.

A 14. forduló: Omladinac–Dunav 1:2, Hajduk–Vršac 0:0, Bácska 1901–Vojvodina 3:1, Radnički (M)–Becse 1:0, Radnički 1912–Dinamo 3:4, Borac–Kozara 2:1, Radnički (N)–Bratstvo 0:1, 1. Maj–Železničar 1:2.

7

A következő forduló (november 23-án és 24-én): Železničar–Omladinac, Bratstvo–1. Maj, Kozara–Radnički (N), Dinamo–Borac, Becse–Radnički 1912, Vojvodina–Radnički (M), Vršac–Bácska 1901, Dunav–Hajduk.

VAJDASÁGI LIGA – ÉSZAK

Adorján: Tisza–Radnički (Z) 2:0 (1:0)

Adorjáni pálya, 80 néző, vezette: Milošević (Topolya). Góllövők: Đuranović a 38., Borsos a 67. percben.

Tisza: Tasić, Milijašević (Arežina), Bjelobrk, Kiss, Mandić, Šicar, Žmukić, Živković, Nagy, Borsos (Panić), Đuranović.

Radnički (Z): Vesmar, Đukanović, Tadić, Kolarić, Josić, Mitrović, Olujić, Milović, Savić, Tivalobić, Zorica.

Az adorjániak az őszi idény utolsó fordulójában a sereghajtó zombori Radničkit látták vendégül, és a kellemetlen hideg szélben nagy mezőnyfölényben játszottak. Az első félidőben a vendégek alig jutottak túl a félpályán. A 38. percben Đuranović tört előre, és vezetéshez juttatta a hazaiakat. A második félidőben a vendégeket segítette a szél, ám ennek ellenére továbbra is a hazaiak irányították a játékot. A 67. percben Nagy a jobb oldalon indította Borsost, aki a kapus lába között laposan a hálóba lőtt, így bebiztosította csapata hatodik győzelmét. A vendégek viszont a tizenharmadik idénybeli vereségüket szenvedték el...

Topolya: Bajsa–Krila Krajine 5:1 (2:1)

TSC Akadémia, 80 néző, vezette: Kovač (Verbász). Góllövők: Latyák a 37. és a 43., Mihalecz a 61., Marjanović a 69. és Rahić a 89. percben, illetve Pilipović a 22. percben.

Bajsa: Damjanović, Dér (Marjanović), Manojlović, Majkić, Krivokapić, Boros, Latyák, Lekaj, Mihalecz (Rahić), Tresiglavić, Bogavac (Pintér).

Krila Krajine: Dražić, Vignjević, Medan, Duvnjak, Pilipović, Zelinčević, Češljević, Budisavljević (Marković), Dukić, Lončerević, Gajdobranski (Karanović).

Nagy harc folyt a pályán az egyébként sportszerű találkozón. A vendégek a 22. percben megszerezték a vezetést, ezért akkor még úgy tűnt, szoros lehet a végeredmény, mert a palánkaiak kezdetben kemény ellenállást tanúsítottak. Nem sokkal később azonban Mihalecz remek szögletéből Latyák kiegyenlített. A félidő vége előtt Latyák még egy szép szabadrúgásgólt is lőtt, így a Piri Ottó vezette gárda egygólos előnnyel ment pihenőre. A második játékrészben már határozottan a bajsaiak uralták a mezőnyt, és további három szép góllal biztosították be a három pontot.

A 14. forduló: Bácska (P)–Vrbas 2:3, Mladost (P)–Vojvodina 1:0, Mladost (A)–Sloga 0:1, Tisza–Radnički (Z) 2:0, ČSK–Crvenka 5:1, Mladost (T)–Stari Grad 0:4, Tavankút–Tekstilac 5:0, Bajsa–Krila Krajine 5:1.