Nem Bogdanon múlott

Közel volt a meglepetéshez Los Angelesben a Sacramento, amely végül 99:97-es vereséget szenvedett a LeBron James fémjelezte Lakerstől. A Kings az utolsó másodpercekig játékban tartotta magát, a meccs thriller-befejezésében pedig a hajrára belendülő Bogdan Bogdanović egyenlített egy látványos betörésből (97:97). James 5 másodpercnél nem hibázott a büntetővonalról (99:97), ám a hosszabbításért zajló vendégtámadás felelősségét felvállaló Barnes a kosárra törés közben kibillent egyensúlyából, így dobását Anthony Davis könnyedén blokkolta. Bogdanović 18, Bjelica 11 ponttal fejezett, a meccs legjobbja James volt (29 pont, 11 assziszt).

NŐI EB-SELEJTEZŐK

Ezt nevezik fölénynek

Hihetetlen győzelmet aratott Szerbia a jövő évi Eb-selejtező 2. fordulójában, a lányok Albániában ugyanis több mint száz ponttal, 139:34-re verték a házigazdát. Az első félidőben Szerbia a női kosárlabdában egészen rendkívülinek számító 74 pontot szerzett (23:74), míg a másodikban mindössze 11 pontot engedélyezett Albániának. Az E csoport másik meccsén Törökország Litvániát verte (74:51).