Dybala döntött

Két teljesen ellentétes formájú gigász csapott össze vasárnap este a Serie A-ban, a címvédő és éllovas Juventus a középmezőny mélyén bukdácsoló Milant fogadta. A Zebrák a vártnál valamivel keményebb ellenállásba ütköztek, Cristiano Ronaldóék korántsem tudtak olyan fölényben focizni, mint ahogyan általában teszik – a portugál első lövésére a 42. percig kellett várni. Sőt, főleg Piatek révén a Rossoneri is veszélyeztetni tudott, ám a lengyel kísérleteit honfitársa, Szczesny mindannyiszor hárította. A jég csak a 77. percben tört meg, amikor a húsz perccel korábban Ronaldo helyére beszálló Dybala a Higuaíntól kapott labdát jobbal Donnarumma bal alsójába lőtte. Az eredmény később nem változott, így a Juventus megtartotta egy pontos előnyét az Inter előtt a tabellán. A nap meglepetését a Parma szállította, amely Sprocati és Cornelius góljaival verte a Romát.

Franciaországban az Olympique-ek derbijén a Marseille Payet duplájával verte a Lyont, a Bundesligában pedig a Freiburg egy gólt tudott begyűrni a fél meccset emberhátrányban játszó Frankfurtnak, amivel a kiscsapat tartja a lépést a jelenleg második helyen osztozó Leipziggel és Bayernnel. A Betis otthonában rendezett andalúziai derbit a Sevilla nyerte (1:2).