Az újonc karriercsúcsa

Először lépte át a tízpontos határt az NBA-ben Marko Gudurić, a Memphis 24 éves szerbje. A tengerentúli pályafutását októberben megkezdő játékos a Grizzlies hazai, Dallas elleni veresége (122:138) alkalmával a padról beszállva 28 percet töltött parketten, ez alatt 14 pontot, 4 asszisztot, 3 lepattanót és 2 labdaszerzést produkált. Gudurić egyre több lehetőséget kap, eddig 6 pontot átlagol a Memphisnél, amivel stabil kiegészítő emberré válhat. A Dallas győzelmén egyébként újra Dončić volt a legjobb, az ifjú szlovén 24-14-8-cal zárt, előtte a New York elleni vereségen (102:106) szezonbeli negyedik tripla-dupláját (38-14-10) érte el. Marjanović a Memphis ellen átlagos számokat hozott (9-5-2).

A nyugati főcsoportban lassan körvonalazódnak az erőviszonyok, Nikola Jokić Denvere a szűk élmezőnyben van. Az új idényt ingadozóan kezdő zombori legutóbb a Philadelphia felett aratott diadalon (100:97) a meccs legjobbjaként 26 pontos szezoncsúcsot jegyzett. A sikeres szerb hétvégét a sacramentóiak tették teljessé. Sorozatban másodszor érte el a 20 pontot Bogdan Bogdanović (20-4-5) a Kings atlantai sikerén (109:121), amelyen Bjelicának (13) is bőven voltak jó pillanatai.

A hétvége tragikus hőse Damian Lillard lett, aki 60 pontos karrier- és portlandi franchise-csúcsot jegyzett, ám ez sem volt elég a TrailBlazers győzelméhez a Brooklyn felett (115:119).