BAJNOKOK LIGÁJA

Az Inter elhitte, a Dortmund megfordította

Sancho jelentős szerepet játszott a Dortmund fordításában (Fotó: Beta/AP)

Ahogyan azt keddi beharangozó írásunkban állítottuk, Lucien Favre svájci edzőnek kötelező volt a győzelem a Dortmund kispadján a Bajnokok Ligája F csoportjának 4. fordulójában. A BVB az elmúlt hetekben mind a Bundesligában, mind az európai kupaporondon bukdácsolt, és az Inter elleni derbin egy félidőig hasonlóan pocsékul teljesítettek a német csapat futballistái. Conte legénysége Lautaro Martínez és Vecino találataival 2:0-ra vezetett a félidőben, a Nerazzurri azonban kényelmesen hátradőlt a szünetben. Hakimi 50. percben szerzett gólja figyelmeztetőjel volt az olaszoknak, Brandt 64. minutumbeli egyenlítése pedig hideg zuhanyként érte a vendégeket. Azt, hogy a Westfalenstadion 60 ezres közönsége fülsiketítő robajban törjön ki, újfent Hakimi érte el: a hajrában gyors labdajáratás után a Jadon Sancho által elé tálalt labdát juttatta kapuba, 3:2-re megfordítva ezzel a mérkőzést. A kvartett másik összecsapásán a Barcelona ugyan javított a BL történelmének leghosszabb hazai veretlenségi sorozatán (34 meccs), de a gól nélküli döntetlennel és a mutatott játékkal aligha elégedettek Katalóniában.

Őrült párharcot vívott a Chelsea és az Ajax. A londoni találkozón öt perc után már 1:1 volt az állás, de a java csak ezután következett! A hollandok 4:1-re vezettek Frank Lampardék ellen, ám rövid időn belül Blindet és Veltmant is kiállította a játékvezető. Az angolok bő tíz perc alatt kiegyenlítettek, ám a fordítást már nem élte meg a Stamford Bridge szurkolótábora. A H csoportot tovább bonyolítja a Valencia Lille felett aratott 4:1-es győzelme, így három együttes is 7 pontos, míg a francia gárda számára már biztosan véget ért az európai kupaszereplés. A Leipzig Gulácsival a kapuban felülmúlta a Zenitet, a Lyon pedig otthon nyert magabiztosan. A címvédő Liverpool – még ha kicsit nehezebben is a vártnál – hozta a kötelezőt a Genk ellen, a Napoli–Salzburg tusa pedig 1:1-gyel végződött. Az osztrákok 19 éves csodacsatára, Erling Håland négy forduló után már 7 találatnál jár, így vezeti a góllövőlistát.