SZABADKAI SPORTHÍREK

Kilenc érem a szertornázóknak

A Partizan-Železničar Szertornaklub tagjai kilenc érmet nyertek Újvidéken, a vajdasági pionír liga 2. fordulójában. Egyéni összetettben az I. kategóriában (8 éves korig) Gombás Tamás az 1., Márton Erik a 2. helyet szerezte meg. A II. kategóriában (9–10 évesek) Gombás Balázs nem talált legyőzőre, míg Bogdan Panić az 5 helyen zárta a versenyt. A III. kategóriában (11–12 évesek) Mihajlo Strajnić a dobogó harmadik fokára állhatott, míg a IV. kategóriában (13–14 évesek) Filip Kulić az 1., Jugyák Romeo pedig a 2. helyen végzett. A C programban, az I. kategóriát Horvát Viktor megnyerte, a III. kategóriában Dömsödi Aleksandar, a IV. kategóriában pedig Pintér Attila nyert, míg a II. kategóriában Lipták Karlo az 5. helyen végzett. Két forduló alapján kihirdették a pionír liga összesített eredményeit is, melyek a következők, I. kategória: 1. Gombás Tamás, 2. Márton Erik. II. kategória: 1. Gombás Balázs, 5. Bogdan Panić. III. kategória: 2. Mihajlo Strajnić. IV. kategória: 1. Filip Kulić, 2. Jugyák Romeo. C program, I. kategória: 1. Horvát Viktor. II. kategória: 4. Lipták Karlo. III. kategória: 1. Dömsödi Aleksandar. IV. kategória: Pintér Attila.

Zomborban 5. alkalommal tartották meg a Gromilović István nemzetközi súlyemelő emlékversenyt, melyen hat szerbiai, két horvátországi és egy szlovéniai klub vett részt. Csapatban a Haskó Viktor (100+130, 230 kg), Hődör Patrik (76+98, 174 kg), Kajdocsi Tivadar (130+170, 300 kg) alkotta Spartacus a bácsi Hercules mögött és a szlovéniai Domžale előtt a 2. helyen végzett. Egyéniben a Hercules súlyemelője, Stevan Vladisavljev nyert, Kajdocsi Tivadar és Valentin Orešek (Domžale) előtt. A Spartacus másik két versenyzője közül Haskó a 6., Hődör pedig a 13. helyen zárta a versenyt.

Fölényes, 9:0-s győzelmet arattak a Spartacus labdarúgónői Požarevacon, a Szuperliga 8. fordulójában. A többi eredmény: Sloga–Zemun 4:2, Crvena zvezda–Vojvodina 6:1, Radnički 1923–Mašinac 1:3. Az élcsoport: Spartacus 24, Crvena zvezda 19, Mašinac 17 pont stb.

Elszenvedték első vereségüket a Spartacus kosarazói a II. ligában. Slobodan Bjelica csapatát a niši Fair Play 95:90 arányban győzte le a dél-szerbiai városban. A többi eredmény: Pirot–Sloga 73:71, Beovuk 72–Železničar (Č) 84:88, Sveti Đorđe–Proleter 68:78, Zdravlje–Mladost (SP) 95:72, Konstantin–KKK Radnički (Kg) 67:99, BKK Radnički (Bg)–Zemun 90:98. Az élcsoport: KKK Radnički, Pirot és Zemun 8, Spartacus 7 pont stb.

Megszerezték második győzelmüket a Spartacus kosárlabdázónői, miután 66:61 arányban jobbnak bizonyultak a prijepoljei Mileševka csapatánál. A 4. forduló többi eredménye: Duga–Szenttamás 82:52, Radnički (B)–Versec 37:56, Ljubovija–Radnički 2016 (Kg) 62:72, Karaburma–Art Basket 35:65. Az élcsoport: Art Basket, Duga és Radnički 8... 6. Spartacus 6 pont stb.

10:8-as vereséget szenvedtek a Spartacus Prozivka vízilabdázói a TAŠ vendégeiként az I. A liga hétvégi mérkőzésén. A többi eredmény: Stari Grad–Becse 12:3, Banjica–Valjevo 13:9, Beograd–Novi Beograd 11. april 7:13. Az élcsoport: Novi Beograd és Stari Grad 9… 7. Spartacus Prozivka 0 pont.