Rosszul hangoltak Peruničićék

Két vereséget könyvelt el a hétvégén a szerb férfi kézilabda-válogatott, amely a januári osztrák-svéd-norvég közös rendezésű Európa-bajnokságra készülve Ausztriában, majd Szlovéniában játszott felkészülési meccset. Nenad Peruničić legénysége Grazban méltó ellenfele volt a kontinenstorna leendő társházigazdjának, egyszer sem alakult ki nagy különbség a felek között, ám Ausztria az utolsó percekben eldöntötte a találkozót, és 32:30-ra nyert. A legjobb szerb az 5 gólos Bogdan Radivojević volt. Mariborban súlyosabb vereséget szenvedtek el a Sasok, Szlovénia az első félidő derekán ellépett, a nagyszünetben már hat góllal vezetett (16:10), majd végig megtartotta ezt az előnyt (30:24). A győzteseknél a Szegedet erősítő Dean Bombač, a szerbeknél ismét Radivojević volt a legeredményesebb, egyaránt 5 góllal.