Tarolnak Trinchieriék

Mosley a padról beszállva alakított nagyot (Fotó: Beta)

Negyedik meccsét is megnyerte az Eurokupában a Partizan. A belgrádiak az új szezon második hazai mérkőzésén a B csoport papíron talán legerősebb gárdáját, az orosz Lokomotiv Kubanyt verték 80:71 arányban. A fordulatos találkozón a Partizan kezdett jobban, a második negyed derekára kényelmesen vezetett (35:23), ám a kemény orosz rivális visszajött a meccsbe, a harmadik negyed végén egy ponttal előrébb járt (57:58), de a szerb gárda az utolsó tíz percben jó védekezéssel (23:13) a maga javára fordította az eredményt. Thomas 16 pontot, Mosley 11 pontot és 9 lepattanót jegyzett, de a többiek is szépen kivették részüket (Jaramaz és Zagorac 10-10, Birčević és Janković 9-9 pont).

Első győzelmét aratta a Bajnokok Ligájában a Szombathely, amely a görög PAOK-ot verte 76:66-ra a D csoport második fordulójában. A magyar csapat 21:10-es utolsó negyeddel nyerte meg a meccset, a győzteseknél nagyot játszott Perl Zoltán, aki 23 ponttal, 9 lepattanóval és 5 gólpasszal fejezte be a találkozót.

A címvédő sikeres rajtja

Hosszabbításban verte (117:117, 130:122) a címvédő Toronto a New Orleanst az NBA új szezonjának első játéknapján. A kanadai gárdát a bravúros napot kifogó Siakam és VanVleet párosa vezette diadalra, mindketten 34 pontot szórtak, a kameruni ráadásul 18 lepattanót is fogott. A nap másik meccse a Los angelesi rangadó volt, amelyen a Clippers tíz ponttal (112:102) múlta felül a Lakerst. A Clippersnél a nyáron épp Torontóból érkező Kawhi Leonard villogott (30 pont), a Lakersnél Danny Green (28) volt a legeredményesebb, a nagyágyúk közül Anthony Davis 25 pontot, 10 lepattanót és 5 asszisztot írt be, LeBron James közel járt a tripla-duplához (18-9-8).