Rapszódia után vereség

Nem mindennapi forgatókönyvet hozott az Euroliga 3. fordulójában a Crvena zvezda izraeli vendégszereplése, amely során a szerbek hosszabbításban szenvedtek vereséget (84:69) a Maccabitól.

Lehengerlő, 17:2-es rohanással kezdett a Maccabi, ami után kevesen gondolták, hogy a Zvezdának teremhet még babér a találkozón. Milan Tomić együttese azonban szívós munkával megállította a mélyrepülést, az első negyed végén 24:13, a félidőben 39:30 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyed végére is csak egyetlen pontot faragott hátrányán a Zvezda (55:47), a görög Perperoglu (18) mellől hiányoztak a társak pontjai. Az utolsó tíz perc 6:0-val indult (61:47), úgy tűnt, eldőlt a meccs, ám a Zvezda hihetetlen feltámadást produkált: Čović és Dobrić kulcsfontosságú pillanatokban talált be többször is, míg a Maccabi támadásban leblokkolt. A Zvezda 20:6-tal zárta a meccset (67:67), jöhetett a hosszabbítás. Az öt perc azonban a sors fintoraként a meccs elejét idézte vissza, az izraeliek 17:2-vel gázolták le a Zvezdát.

Több nagy meglepetés is született a játéknapon, a Zalgiris a címvédő Real Madridot verte (86:73) parádés utolsó negyeddel (29:13), míg a Milano a Panatinaikosz otthonában a 18 pontos szerb Micov vezetésével lopta el a győzelmet (78:79).

Halvány szerbek

Mindegyik pályára lépő szerb NBA-játékos diadalt ünnepelt csapatával az előszezon utóbbi játéknapjain, ám egyikük sem mutatott kimagasló teljesítményt. Gudurić Memphise kisebb meglepetésre Oklahomában nyert 124:119-re, a szerb mérlege 7 pont, valamint 2-2 lepattanó és labdaszerzés volt. A Denver otthon verte a Portlandet, Jokić16 perc alatt 11 pontig jutott. Marjanovićék vancouveri NBA-vendégmeccsen verték a Clipperst, a szerb óriás 4 ponttal, 7 lepattanóval és 2 blokkolással járult hozzá a Dallas-sikerhez. Bjelica 8 pontot szerzett a Sacramento 124:110-es, Melbourne Knights elleni győzelmén, Bogdanović nem játszott.